Fotbal (pg. 2)

Autor: Andrei Szabo / 11 Mar. 2020

Oblak, acest Messi al portarilor. Statistica o confirmă

Atletico Madrid a eliminat-o pe Liverpool din Liga Campionilor, iar după meci, antrenorul Diego Simeone l-a lăudat pe portarul sloven Jan Oblak.

Liga Campionilor: Atletico Madrid și PSG merg în sferturi, după ce au eliminat Liverpool și Dortmund

După Atalanta și Leipzig, alte două echipe și-au asigurat prezența în sferturile Ligii Campionilor.

Autor: Andrei Szabo / 10 Mar. 2020

Adi Mihalcea, noul antrenor al lui Dinamo

Dușan Uhrin Jr. este deja istorie pentru Dinamo.

Autor: Maria Sorescu / 10 Mar. 2020

Dan Alexa, noul antrenor al Rapidului

Daniel Pancu a fost îndepărtat de pe banca tehnică a Rapidului, iar în locul său a fost adus Dan Alexa.

Autor: Andrei Szabo / 09 Mar. 2020

Dispari in 24 de secunde. Dan Petrescu face o schimbare de film

Dispari in 60 de secunde este titlul filmului în care Memphis, jucat de Nicolas Cage, este într-o luptă contra cronometru pentru a fura 50 de mașini într-o noapte.

Autor: Maria Sorescu / 09 Mar. 2020

Liga 2: Rapid l-a demis pe antrenorul Daniel Pancu

Rapid București a ratat ocazia de a urca pe locul al doilea în liga secundă și după trei meciuri în care nu a marcat, conducerea a luat o decizie drastică.

Uhrin și-a reziliat contractul cu Dinamo

Dinamo trebuie să-și caute din nou antrenor, după ce Dusan Uhrin a decis să părăsească gruparea "alb-roşie"

Autor: Maria Sorescu / 08 Mar. 2020

Competițiile sportive cu peste 1000 de spectatori vor fi interzise în România

Amenințarea coronavirusului dă peste cap competițiile sportive și din România.

Autor: Andrei Szabo / 06 Mar. 2020

26 de stranieri au primit convocarea preliminară la naționala de fotbal

România se pregătește pentru meciul cu Islanda, din 26 martie, de la ora 21:45, la Reykjavík, din play-off-ul EURO 2020.

Autor: Andrei Szabo / 05 Mar. 2020

Liga 1: Gustavo a revenit la Craiova

Gustavo a mai fost legitimat la CSU Craiova în perioada iulie 2016 – iulie 2018

Autor: Maria Sorescu / 05 Mar. 2020

Ronaldinho, arestat în Paraguay, deoarece circula fără pașaport

Fostul internaţional brazilian Ronaldinho a intrat în centrul atenției pentru un motiv mai puțin obișnuit.

Autor: Andrei Szabo / 04 Mar. 2020

Lovitură în Liga 1: Bălgrădean (FCSB) a semnat cu CFR Cluj

Fanii Ligii 1 au primit o veste neașteptată. Portarul Cristian Bălgrădean  a semnat cu CFR Cluj, fără să anunțe echipa de care aparține, FCSB.

Autor: Andrei Szabo / 03 Mar. 2020

Grupele complete din Liga Națiunilor

rupa României din Liga Națiunilor este printre cele mai echilibrate.

Zenga, noul antrenor al lui Cagliari

Cagliari l-a demis pe antrenorul Rolando Maran, iar în locul său a fost numit Walter Zenga.