Alte sporturi Ciclism

Autor: Maria Sorescu / 19 Sept. 2018

VIDEO / Olandezul Peter Schulting a câștigat prima etapă din Turul României

Turul României a consemnat prima etapă, cu startul în orașul Unirii, Alba Iulia. Rutierii au avut de parcurs peste 150 de km.

Autor: Andrei Szabo / 28 Aug. 2018

România va găzdui Campionatele Europene de Winter Triathlon anul viitor

Deși este fondată doar în 2012, Federaţia Română de Triatlon reușește să aibă vizibilitate în plan internațional.

Autor: Maria Sorescu / 09 Aug. 2018

Un ciclist paralimpic a câștigat prima etapă din Turul ciclist al Ținutului Secuiesc

A 12-a ediție a Turului ciclist al Ţinutului Secuiesc a consemnat încă un moment important

Autor: Andrei Szabo / 08 Aug. 2018

VIDEO / Daniel Crista a câștigat prologul Turului ciclist al Ținutului Secuiesc

A 12-a ediție a Turului ciclist al Ţinutului Secuiesc a debutat cu un succes românesc.

Autor: Flaviu Ilie / 29 Iul. 2018

Geraint Thomas a câștigat Turul Franței cu o etapă înainte de finalul competiției

Geraint Thomas este câștigătorul Turului Franței cu o etapă înainte de sfârșitul competiției.

Autor: Maria Sorescu / 24 Iul. 2018

FOTOGALERIE / Turul Franței, întrerupt de un protest ad-hoc al fermierilor francezi

Organizatorii Turului Franței au fost surprinși de un protest spontan al unor fermieri, în timpul etapei a XVI-a, între Carcassonne şi Bagneres-de-Luchon.

Autor: Maria Sorescu / 15 Iul. 2018

Turul Franței: John Degenkolb a câștigat etapa a noua. Liderul general nu se schimbă

Etapa a noua a Turului Franţei, cu sosire la Roubaix, a fost un spectacol desăvârșit.

Autor: Maria Sorescu / 12 Iul. 2018

Turul Franței: Dan Martin, câștigător de etapă. Lider general neschimbat

Un atac dat cu un kilometru înainte de finalul etapei, i-a adus irlandezului Dan Martin (UAE Emirates) succesul rundei în Turul Franței.

Autor: Maria Sorescu / 10 Iul. 2018

Turul Franței: Fenomenul Gaviria lovește din nou

Aflat la prima participare în Turul Franței, columbianul Fernando Gaviria (Quick-Step Floors) a reușit a doua victorie în patru etape.

Autor: Andrei Szabo / 09 Iul. 2018

Ivan Ramiro Sosa Cuervo a câștigat Turul Sibiului

Ca și anul trecut, un columbian a câștigat Turul ciclist al Sibiului.

Autor: Andrei Szabo / 08 Iul. 2018

Turul Franței: Sagan câștigă etapa a doua și devine lider general

Etapa a doua a Turului Franţei, desfăşurată pe distanţa de 182,5 kilometri, între localităţile Mouilleron-Saint-Germain şi La Roche-sur-Yon, a fost decisă la sprint.

Autor: Andrei Szabo / 07 Iul. 2018

Start în Le Tour. Victorie pentru columbianul Gaviria

A 105-a ediție din Turul Franței a debutat spectaculos cu o etapă de 201 kilometri, între Noirmoutier-en-L’Ile şi Fontenay-le-Compe.

Autor: Andrei Szabo / 01 Iul. 2018

Chris Froome, persona non grata în Turul Franței

Organizatorii Turului Franţei i-au interzis lui Chris Froome să ia startul la ediţia din acest a competiției, anunță presa franceză.

Autor: Andrei Szabo / 26 Iun. 2018

Chris Horner, câștigătorul Turului Spaniei în 2013, va concura în Turul Sibiului

Turul Ciclist al Sibiului va avea o vedetă de talie mondială la start.

04 Iun. 2018

Fazele zilei vin din Turul Bihorului: un deschizător de drum inedit și o barieră neprevăzută

Turul Bihorului s-a derulat în week-endul trecut și a oferit câteva momente fascinante, nu neapărat inedite, dar amuzante.