Fotbal Internaţional

Autor: Andrei Szabo / 20 Mar. 2019

Eșecuri drastice pentru naționalele României de fotbal de U17 și U19

Echipele naţionale de fotbal rezervate jucătorilor sub 17 ani și sub 19 ani au debutat cu înfrângeri rușinoase la Turul de Elită.

Autor: Andrei Szabo / 19 Mar. 2019

PSG a câștigat la TAS procesul cu UEFA legat de fair-play-ul financiar

Transferurile lui Neymar și Mbappé au atras multe critici pentru PSG, dar și un proces cu UEFA.

Autor: Maria Sorescu / 15 Mar. 2019

S-au tras la sorți sferturile Europa League

Vlad Chiricheş și Alexandru Băluţă sunt singurii români ajunși în sferturile Europa League.

Autor: Andrei Szabo / 15 Mar. 2019

S-au stabilit sferturile Ligii Campionilor. Vom avea un duel englez

Opt echipe au rămas în cursa pentru trofeul Ligii Campionilor, iar la Nyon a avut loc împerecherea acestora în sferturi.

Europa League: Arsenal, Slavia Praga, Napoli și Chelsea, printre calificatele în sferturi

Returul optimilor din Europa League ne-a adus multe goluri și câteva rezultate surprinzătoare.

Autor: Andrei Szabo / 14 Mar. 2019

Schalke 04 l-a demis pe antrenorul Domenico Tedesco

Schalke 04 a anunţat despărțirea de tehnicianul Domenico Tedesco, la două zile după înfrângerea cu Manchester City, din Liga Campionilor, scor 0-7.

Autor: Maria Sorescu / 13 Mar. 2019

Barcelona și Liverpool avansează în Liga Campionilor

Barcelona-Lyon și Bayern-Liverpool au început practic de la 0-0, după meciuri fără gol în tur.

Autor: Maria Sorescu / 11 Mar. 2019

Ziua Z la Real Madrid: Zidane a revenit ca antrenor

Real Madrid l-a convins pe Zinedine Zidane să se întoarcă la conducerea tehnică a echipei.

Autor: Andrei Szabo / 11 Mar. 2019

Van Gaal renunță la cariera de antrenor

Louis van Gaal a fost unul dintre cei mai importanți antrenori ai lumii în ultimele două decenii.

Autor: Andrei Szabo / 10 Mar. 2019

PAOK Salonic, un an fără eșec în Grecia

Răzvan Lucescu a bifat un nou succes pe banca lui PAOK Salonic.

Autor: Andrei Szabo / 09 Mar. 2019

Manchester City dictează cadența în Premier League, Tottenham se împiedică

Etapa a 30-a din Premier League o menține pe Manchester City lider.

Bundesliga: Bayern și Dortmund continuă lupta la vârf, iar Lewandowski mai bate un record

Etapa a 25-a din campionatul Germaniei nu a schimbat nimic în lupta pentru titlu.

Autor: Andrei Szabo / 08 Mar. 2019

Claudio Ranieri este noul antrenor al lui AS Roma

AS Roma a făcut repede schimbarea antrenorului.

Autor: Maria Sorescu / 08 Mar. 2019

Europa League. Eșecuri pentru Arsenal, Benfica și Zenit. Victorii pentru Chelsea, Napoli și Valencia

Optimile de finală ale Ligii Europa ne-au oferit 22 de goluri și câteva rezultate suprinzătoare.

Autor: Andrei Szabo / 07 Mar. 2019