Auto-moto Competiţii

Autor: Mihai Constantin / 22 Oct. 2023

Formula 1: Verstappen, la a 50-a victorie în Marele Circ. Ce înseamnă acest lucru ?

Max Verstappen a obținut cea de-a 50-a victorie în Formula 1 și a glumit.

Autor: Nicolae Comănescu / 12 Oct. 2023

Bernie Ecclestone, condamnat la 17 luni de închisoare cu suspendare și plata a 750 de milioane de euro

Bernie Ecclestone este unul dintre fondatorii Formulei 1, competiție pe care a dus-o la un nivel înalt de popularitate.

Autor: Mihai Constantin / 19 Iun. 2023

Verstappen si restul lumii. Olandezul de la Red Bull a bifat a sasea victorie a sezonului in MP al Canadei

Max Verstappen continua sa faca legea pe circuitele de Formula 1 si se indreapta cu pasi repezi spre al treilea titlu consecutiv in Marele Circ.

Autor: Dan Voinea / 04 Iun. 2023

Max Verstappen e de neoprit. Olandezul a câștigat și Marele Premiu al Spaniei

Verstappen s-a impus în cinci din cele șapte curse ale sezonului.

Autor: Mihai Constantin / 17 Mai 2023

Formula 1: Marele Premiu de la Imola a fost anulat

Marele Premiu era programat pentru acest weekend.

Autor: Mihai Constantin / 05 Mai 2023

Brad Pitt va pilota un monopost de Formula 1 în week-endul de cursă de la Silverstone

Celebrul actor Brad Pitt va avea ocazia de a pilota o mașină de Formula 1, pe legendarul circuit de la Silverstone.

Autor: Mihai Constantin / 30 Apr. 2023

Formula 1: Sergio Perez face dubla în Baku - Verstappen și Leclerc pe podium

Pilotul mexican Sergio Perez a câștigat pentru a doua oară în carieră Marele Premiu al Azerbaidjanului, defășurat pe circuitul stradal din Baku.

Autor: Guy Aka Martial / 29 Apr. 2023

Formula 1: Sergio Perez câștigă cursa de sprint de la Baku

Circuitul de la Baku este unul dintre cele mai rapide din Formula 1.

Autor: Mihai Constantin / 23 Apr. 2023

WRC: Elfyn Evans s-a impus în Raliul Croației

Campionatul Mondial de Raliuri a ajuns la etapa a patra cu traseele pitorești din Croația.

Autor: Dan Voinea / 11 Apr. 2023

Marc Marquez ratează Marele Premiu al Statelor Unite

Spaniolul se află abia pe locul 15 în clasamentul general.

Autor: Mihai Constantin / 02 Apr. 2023

Verstappen, victorie în Marele Premiu al Australiei. Cursă nebună, cu un clasamentul final stabilit de stewardzi

Campionul mondial din Formula 1, Max Verstappen, a bifat a doua victorie a sezonului și a 37-a din carieră. S-a impus în Marele Premiu al Australiei, într-o cursă nebună, cu accidente spectaculoase, depășiri la limită, trei neutralizări și un clasament final stabilit de stewardzi.

Autor: Guy Gama / 20 Mar. 2023

Hamilton: Red Bull are cea mai rapidă mașină pe care am văzut-o în Formula 1

Lewis Hamilton (Mercedes) a tras primele concluzii după startul de sezon.

Autor: Mihai Constantin / 19 Mar. 2023

WRC: Victorie istorică pentru Sebastien Ogier în Mexic

Sebastien Ogier a câştigat Raliul Mexicului din Campionatul Mondial de Raliuri (WRC).

Autor: Guy Gama / 19 Mar. 2023

Sergio Perez, câștigător în Marele Premiu de Formula 1 al Arabiei Saudite

Pilotul de 33 de ani a plecat primul și a gestionat tactic perfect evenimentul.

Autor: Mihai Constantin / 05 Mar. 2023

Verstappen, victorie în startul noului sezon din Formula 1. Dublă Red Bull, Alonso pe podium

Red Bull Racing a fost la înălțime în prima etapă a sezonului din Formula 1, reușind să încheie pe primele două poziții.