VIDEO / Ronaldo Deaconu a marcat în campionatul Poloniei în fața echipei lui Gâlcă

Autor: Nicolae Comănescu

Ronaldo Deaconu a ajutat-o pe Korona Kielce să obțină un punct în deplasare.

Fotbalistul român a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, scor 1-1, cu formaţia Radomiak Radom, antrenată de Constantin Gâlcă.

Meciul a contat pentru etapa a 12-a a campionatului Poloniei. Radomiak a deschis scorul prin Castaneda, în minutul 63.

Deaconu a egalat în minutul 71, cu un șut înșelător din careu. El intrase pe teren de numai un minut.

„Pentru mine acest gol înseamnă mult la nivel personal. Îmi dă încredere și pot să construiesc pe baza acestui gol. În plus, a ajutat și echipa, mai ales că urmează câteva meciuri grele”, a declarat Deaconu după meci.

Radomiak ocupă locul 8 în clasamentul din Polonia, cu 15 puncte, iar Korona Kielce este pe 13, cu 11 puncte.

Iată mai jos rezumatul meciului:

Autor: Pompiliu Constantin / 16 Mai 2024

Magia Cupei: Corvinul Hunedoara ne arată farmecul acestei competiții

În ciuda unui format competițional total neatractiv, după cum este cel gândit de FRF, Cupa României la fotbal ne arată că mai are o urmă de farmec.

Autor: Nicolae Comănescu / 11 Mai 2024

Rețeta pentru promovarea lui Como în Serie A: mulți bani, Fabregas și Henry

După o absență de 21 de ani, Como a revenit în Serie A.

Autor: Pompiliu Constantin / 28 Apr. 2024