Handbal

Autor: Maria Sorescu / 21 Iun. 2019

CSM Bucureşti, acceptată direct în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin

Deși nu a câștigat campionatul, echipa feminină de handbal CSM Bucureşti a fost acceptată în Liga Campionilor, ediţia 2019/2020, în faza grupelor.

România și-a aflat adversarele din grupă la Mondialul de handbal feminin

Naţionala de handbal feminin a României va avea parte de o grupă accesibilă la Mondialul de handbal feminin de la finalul acestui an.

Autor: Andrei Szabo / 17 Iun. 2019

Cele 24 de echipe calificate la Campionatul European de handbal masculin

Calificările pentru Campionatul European de handbal masculin din 2020 s-au încheiat cu un nou eșec pentru România.

Autor: Maria Sorescu / 13 Iun. 2019

Rareş Fortuneanu, antrenor în prima ligă franceză de handbal

Fostul internaţional Rareş Fortuneanu are parte de provocarea carierei.

Autor: Pompiliu Constantin / 07 Iun. 2019

VIDEO / Ziua retragerilor în handbalul mondial

Handbalul masculin mondial se desparte într-o singură zi de numeroase nume care au scris istorie în acest sport.

Autor: Andrei Szabo / 02 Iun. 2019

VIDEO / Vardar a câștigat Liga Campionilor la handbal masculin

Nici PSG și nici Barcelona nu au triumfat în Liga Campionilor la handbal masculin, deși porneau ca favorite la începutul sezonului.

Autor: Maria Sorescu / 23 Mai 2019

Handbalistul Andras Szasz renunță la naționala României pentru cea a Ungariei

Unul dintre cei mai buni handbaliști din campionatul intern, Andras Szasz, a luat o decizie care va naște cu siguranță numeroase dezbateri.

Autor: Maria Sorescu / 22 Mai 2019

Liga Zimbrilor: Dinamo a devenit campiaoana României

Dinamo Bucureşti și păstrat titlul de campioană națională la handbal masculin.

Măgura Cisnădie face numeroase schimbări de lot

Măgura Cisnădie a terminat campionatul pe poziția a patra și are planuri mari în continuare.

Autor: Maria Sorescu / 21 Mai 2019

Oficial. Cristina Neagu și-a prelungit contractul cu CSM București

După ce au ajuns la un acord, CSM București și Cristina Neagu au parafat o nouă înțelegere.

Autor: Andrei Szabo / 21 Mai 2019

Momir Ilic se retrage la finalul acestui sezon

Echipa maghiară Veszprem a anunțat că handbalistul Momir Ilic se retrage la finalul acestui sezon după 18 ani la cel mai înalt nivel.

CSM București a mai prelungit contractele a doi handbaliști, Rotaru și Militaru

CSM București își dorește o echipă mai puternică pentrusezonul viitor, iar clubul și-a asigurat deja servicile unor handbaliști importanți.

Autor: Maria Sorescu / 20 Mai 2019

Mutări importante la campioana SCM Râmnicu Vâlcea: 6 plecări și 6 veniri

SCM Râmnicu Vâlcea a produs marea surpriză în competiția internă de handbal feminin, devenind campioană.

Autor: Andrei Szabo / 18 Mai 2019

CSM București a câștigat Cupa Challenge la handbal masculin

Cupa Challenge a devenit o miză pentru echipele de handbal masculin din România.

Autor: Maria Sorescu / 15 Mai 2019