Slatina mai face un pas spre salvare, iar Corona bifează a doua victorie consecutivă

Autor: Constantin Boghiu

CSM Slatina continuă parcursul formidabil din 2018, bifând o nouă victorie importantă, cu un gol marcat în ultima secundă, iar Corona Brașov a învins Danubius Galați pe teren propriu, în primele meciuri ale etapei a-19-a din Liga Florilor.

Condusă cu 10-7 la pauză de Dunărea Brăila și 16-14 cu opt minute înainte de final, CSM Slatina a bifat un succes incredibil, cu un gol din 7 metri, înscris Ștefania Lazăr la ultima fază de joc. 17-16 pentru formația olteană, care ajunge la 17 puncte și e acum pe locul 10 în Liga Florilor, având patru formații sub ea. În ritmul acesta, CSM pare că va evita retrogradarea, sentință care părea clară acum câteva etape.

Corona Brașov este o altă echipă în revenire de formă. După ce a învins-o pe HC Zalău, Corona a trecut și de Danubius Galați pe teren propriu. A fost 8-8 la pauză și 21-18 la final pentru trupa de sub Tâmpa, care pare altă echipă sub noua conducere tehnică. După 18 jocuri în Liga Florilor, Corona este pe locul 8, cu 24 de puncte.

Autor: Nicolae Comănescu / 18 Apr. 2024

Naționala de handbal feminin are grupă dificilă la EURO 2024

Tragerea la sorți pentru Campionatul European de Handbal 2024 a avut loc la Viena.