Alte sporturi

Autor: Maria Sorescu / 21 Mai 2018

Andreea Verdeș și Denisa Mailat au obținut medalii de argint și de bronz la Cupa Irina Deleanu de gimnastică ritmică

Cupa Irina Deleanu a fost cea mai importantă competiţie de gimnastică ritmică găzduită în această lună în România, la Sala Polivalentă din Capitală.

Suedia a câștigat Campionatul Mondial de hochei pe gheață

Locul trei a revenit echipei SUA, care a învins Canada, scor 4-1.

Autor: Andrei Szabo / 19 Mai 2018

Surpriză în Ghencea. Știința Baia Mare a învins Steaua în semifinalele Superligii de rugby

În Ghencea, CSM Știința Baia Mare a produs surpriza în confruntarea cu Steaua și a devenit astfel prima finalistă a Superligii de rugby.

Autor: Ilie Flaviu / 19 Mai 2018

Real Madrid-Fenerbahce este finala EuroLigii de baschet

Campioana en-titre, Fenerbahce, și cea mai titrată echipă, Real Madrid, se vor întâlni în finala Euro Ligii.

Autor: Andrei Szabo / 18 Mai 2018

Tyson Fury face antrenamente mentale cu Ronnie O Sullivan

Pugilistul britanic Tyson Fury, neînvins în 25 de meciuri la profesioniști, a anunțat că l-a cooptat în echipa sa pe Ronnie O'Sullivan.

Autor: Andrei Szabo / 17 Mai 2018

Record mondial la 1500 de metri liber pentru Katie Ledecky

Katie Ledecky domină autoritar proba de 1500 de metri, unde deține cei mai buni timpi din istorie.

Autor: Andrei Szabo / 15 Mai 2018

Naționala de rugby a României, exclusă de la Cupa Mondială 2019

Federația Internațională de Rugby (World Rugby) a anunțat că naționala României nu va participa la Cupa Mondială din 2019, fiind exclusă deoarece a folosit un sportiv fără drept de joc în preliminarii.

Absalor renunță la ciclism. Julien Absalon abandonează MTB-ul din cauza alergiilor

Supranumit Absalor, pentru medaliile de aur cucerite în competițiile internaționale, ciclistul francez Julien Absalon și-a anunțat retragerea din cariera de sportiv profesionist.

Autor: Maria Sorescu / 14 Mai 2018

Alexandru Micu este președinte interimar al Federației Române de Yachting

Alexandru Micu este lector universitar al Universităţii Maritime din Constanţa.

Autor: Andrei Szabo / 14 Mai 2018

De la un gât rupt la record mondial în alpinism: australianul Steve Plain

O ieșire la surfing, în decembrie 2014, l-a adus pe inginerul Steve Plain aproape de moarte, după o căzătură neașteptată.

Autor: Andrei Szabo / 13 Mai 2018

O generație de perspectivă. Naționala de polo sub 19 ani s-a calificat la Campionatul European

După ce ani de-a rândul naționala de seniori a României s-a calificate la marile competiții de polo, o altă generație se pregătește să-i calce pe urme.

Autor: Andrei Szabo / 12 Mai 2018

An perfect pentru irlandezi. Leinster, campioana Europei la rugby

Cupa Europei la rugby a avut un final la fel de spectaculos precum cel din Cupa Challenge.

Toronto Raptors l-a demis pe antrenorul Dwyane Casey

Deși Toronto Raptors a câștigat sezonul regulat în Conferința de Est, șefii francizei canadiene au anunțat demiterea antrenorului Dwyane Casey.

Spectacol cu mingea ovală. Galezii de la Cardiff Blues au câștigat Challenge Cup

Challenge Cup este a doua competiţie valorică europeană intercluburi de rugby, iar ediția din acest an le-a revenit galezilor de la Cardiff Blues.

Autor: Andrei Szabo / 11 Mai 2018