Handbal

Autor: Daniel Samoilă / 15 Dec. 2017

Norvegia, calificare en-fanfare în finala Campionatului Mondial de handbal feminin

Norvegia, campioana mondială en-titre, a reușit o calificare spectaculoasă în finala Campionatului Mondial de handbal feminin, ce are loc în Germania. a

Autor: Maria Sorescu / 15 Dec. 2017

Primele pentru medalie ale naționalei de handbal feminin a Franței

Cotidianul L Equipe a anunțat care sunt primele promise handbalistelor selecționatei Franței pentru Campionatul Mondial din Germania.

Autor: Daniel Samoilă / 14 Dec. 2017

Liga Zimbrilor: Dinamo pierde la Baia Mare. Steaua termină anul pe primul loc

Ultimul meci al anului 2017 din Liga Zimbrilor a avut loc la Baia Mare, acolo unde Minaur a jucat cu Dinamo București, campioana din ultimele două sezoane.

Autor: Maria Sorescu / 14 Dec. 2017

Norvegia-Olanda, a doua semifinală de la Campionatul Mondial de handbal feminin

Campioana mondială Norvegia a câștigat clar duelul cu campioana olimpică, Rusia, în sferturile de finală ale Campionatului Mondial, cu scorul de 34-17.

Autor: Daniel Samoilă / 13 Dec. 2017

HC Odorhei câștigă cu Turda, iar Steaua se impune la Suceava. Rezultatele din etapa a 15-a din Liga Zimbrilor

Nu mai puțin de șase partide din Liga Zimbrilor au avut loc miercuri. S-a disputat etapa a 15-a, una cu un derby important la vârf, HC Odorhei-Potaissa Turda.

Autor: Maria Sorescu / 13 Dec. 2017

Suedia-Franța, prima semifinală a Campionatului Mondial de handbal feminin

Franţa și Suedia sunt primele semifinaliste ale Campionatului Mondial de handbal feminin.

Autor: Daniel Samoilă / 12 Dec. 2017

Prima reacție a Federației Române de Handbal după eliminarea României de la Campionatul Mondial

Naționala de handbal feminin a României a fost eliminată, surprinzător, de Cehia, în optimile Campionatului Mondial din Germania.

Autor: Maria Sorescu / 12 Dec. 2017

Cehia, Rusia, Olanda și Norvegia, calificate în sferturile Campionatului Mondial de handbal feminin

În afara Cehiei, victorioasă în fața României, Rusia, Olanda și Norvegia s-au calificat în sferturile de finală ale Campionatului Mondial de handbal feminin din Germania.

Autor: Maria Sorescu / 11 Dec. 2017

Neagu nu e de ajuns ! România a pierdut în fața Cehiei, în optimile Mondialului de handbal feminin

Naționala de handbal feminin a României a pierdut la ultima fază meciul cu Cehia din optimile de finală ale Campionatului Mondial.

Autor: Maria Sorescu / 10 Dec. 2017

Franța-Muntenegru și Danemarca-Suedia, primele sferturi de la Mondialul de handbal feminin

Cunoaștem două sferturi de finală ale Campionatului Mondial de handbal feminin din Germania, după primele patru meciuri din optimile turneului.

Autor: Daniel Samoilă / 08 Dec. 2017

Înfrângere anticipată. România își menajează jucătoarele importante și pierde contra Franței

După victoria de ieri contra Angolei, România a primit un cadou nesperat din partea Franței, care a remizat cu Spania, iar tricolorele terminau grupa A pe primul loc indiferent de ultimul meci.

Autor: Maria Sorescu / 08 Dec. 2017

Handbalistele Franței i-au făcut portretul Cristinei Neagu: profesionistă, nu foarte sociabilă și se enervează repede

Jurnaliștii de la L'Equipe au prefaţat meciul Franţa - România din Grupa A a Campionatului Mondial de handbal feminin cu un portret al Cristinei Neagu.

Autor: Daniel Samoilă / 07 Dec. 2017

Victorie cu emoții. România câștigă cu Angola și termină pe locul 1 în grupa A

România a învins Angola, scor 27-24, în a patra etapă din faza grupei A de la Campionatul Mondial de handbal feminin, care este organizat în Germania.

Autor: Daniel Samoilă / 06 Dec. 2017

România este calificată în optimi la Mondial, dar Alexandru Dedu nu este deloc entuziasmat

Naționala României de handbal feminin este calificată în optimile Campionatului Mondial din Germania, dar Alexandru Dedu, președintele FRH, nu este entuziasmat.

Autor: Maria Sorescu / 05 Dec. 2017

Ole, România ! Naționala de handbal feminin a învins Spania la Campionatul Mondial

Naționala de handbal feminin a depășit primul hop greu din grupa A a Mondialului din Germania, naționala Spaniei, care avea tot două victorii.