Roger Federer a încheiat un contract extrem de avantajos cu producătorul de paste Barilla.

Mihaela Buzărnescu s-a calificat în sferturi la turneul de la Strasbourg

Buzărnescu a trecut de Elena Ribakina din Rusia, locul 221 WTA.

Autor: Maria Sorescu / 20 Mai 2018

Rafael Nadal a câștigat titlul la Roma și a revenit pe primul loc ATP

Rafael Nadal și-a regăsit cadența pe zgură, după ce săptămâna trecută a pierdut în sferturi la Madrid.

Autor: Ilie Flaviu / 20 Mai 2018

Finală pe fast-forward! Svitolina o învinge pe Halep în ultimul act la Roma

Simona Halep a fost învinsă cu 0-6, 4-6 de către Elina Svitolina în ultimul act de la Roma.

Autor: Ilie Flaviu / 19 Mai 2018

Duelul break-urilor! Halep câștigă o dispută plină de suspans în fața Șarapovei

Simona Halep a trecut de Maria Șarapova în semifinalele turneului de la Roma, scor 4-6, 6-1, 6-4.

Rafael Nadal își confirmă statutul de rege al zgurii și îl învinge pe Novak Djokovic la Roma

Rafael Nadal l-a învins în semifinale la Roma pe Novak Djokovic, cu scorul de 7-6, 6-4.

Elina Svitolina, finalistă la Roma pentru al doilea an consecutiv

Elina Svitolina este prima finalistă de la Roma, după ce a trecut de Anne Kontaveit, scor 6-4, 6-3.

Autor: Maria Sorescu / 18 Mai 2018

Invicta ! Simona Halep s-a calificat în semifinale la Roma și își prelungește poziția de lider mondial

Pe Campo Centrale, de la Foro Italico, Simona Halep a făcut un meci bun cu franțuzoaica Garcia, a șaptea jucătoare a lumii.

Autor: Vasile Cenușă / 17 Mai 2018

Trecere liberă spre sferturi. Meciul Halep-Keys nu se mai dispută

Simona Halep ar fi trebuit să o întâlnească pe americanca Madison Keys, într-un meci care se anunța dificil. Dar numărul 1 mondial nu a mai fost nevoită să muncească pentru calificarea în sferturile turneului de la Roma.

Autor: Maria Sorescu / 16 Mai 2018

Și-a luat revanșa. Simona Halep i-a lăsat un singur game lui Naomi Osaka la Roma

Jucătoarea noastră a învins-o cu 6-1, 6-0 pe japoneza cu origini haitiene în doar 59 de minute.

Autor: Maria Sorescu / 14 Mai 2018

Oscilații în clasamentele din tenis: Federer, redevine lider mondial. Wozniacki amenință poziție lui Halep

Sezonul de zgură aduce permutări importante în tenisul mondial. Cea mai notabilă este cea de la vârful clasamentului ATP.

Autor: Ilie Flaviu / 13 Mai 2018

Alexander Zverev se impune în turneul Masters 1000 de la Madrid

Alexander Zverev a trecut de Dominic Thiem în finala de Dominic Thiem, scor 6-4, 6-4.

Autor: Maria Sorescu / 12 Mai 2018

Petra Kvitova a câștigat turneul de la Madrid

După două ediții câștigate de către Simona Halep, turneul de la Madrid are o nouă campioană.

Autor: Ilie Flaviu / 12 Mai 2018

Româncele și-au aflat adversarele pentru turneul de la Roma

Jucătoarele din România și-au aflat adversarele din turneul WTA de la Roma. Simona Halep, Mihaela Buzărnescu, Irina Begu și Sorana Cîrstea sunt româncele care se află pe tabloul principal al competiției din capitala Italiei.

Autor: Andrei Szabo / 11 Mai 2018

Surpriză la Madrid ! Rafael Nadal pierde poziția de lider mondial după eșecul cu Dominic Thiem

Dominic Thiem (24 de ani) a câștigat astfel meciul din sferturile de finală cu scorul de 7-5, 6-3 , după aproape două ore de joc.