A cincea victorie în Fleche-Wallonne pentru Alejandro Valverde

Autor: Daian Cutu

Spaniolul Alajandro Valverde a câștigat pentru a cincea oară clasica belgiană Le Fleche-Wallonne.

Valverde (Movistar) a obținut victoria după ce a evadat din pluton cu aproximativ 500 de metri înainte de final, profitând de finalul în ușoară cățărare, care se pliază perfect pentru rutierul de 36 de ani.

Replica plutonului a fost întârziată, iar spaniolul celor de la Movistar a obținut a cincea victorie în Belgia.

Autor: Daniel Samoilă / 15 Noi. 2017

Lance Armstrong, în dispută cu David Lappartient, noul șef al Uniunii Cicliste Internaționale

Câștigător de șapte în Turul Franței și suspendat pe viață pentru dopaj, Lance Armstrong are un conflict cu noul șef UCI, francezul David Lappartient.

Autor: Daniel Samoilă / 29 Oct. 2017

Chris Froome a câștigat Criteriul de la Shanghai. A fost și ultima cursă pentru Alberto Contador

Britanicul Chris Froome a câștigat prima ediție a Criteriului de la Shanghai, cursă organizată de ASO. De asemenea, a fost și ultima competiție din cariera lui Contador.

Autor: Nicolas Grama / 28 Oct. 2017

VIDEO / Duel inedit între Froome și Kittel ... la skanderbeg

Marcel Kittel și Christopher Froome nu au ocazia să se dueleze realmente în ciclism, fiind rutier cu profil diferit.

Autor: Daniel Samoilă / 20 Noi. 2017

Șumudică, spaima antrenorilor în Turcia! Trei tehnicieni demiși după un meci cu Kayserispor

Marius Șumudică traversează o perioadă fastă a carierei sale de antrenor. După ce a luat titlul în România cu Astra Giurgiu, tehnicianul român a reușit să o transforme pe Kayserispor într-o echipă cu pretenții la Cupele Europene.

Marcel Pușcaș va candida la șefia Federației Române de Fotbal

În vârstă de 57 de ani, Marcel Pușcaș, fost mare jucător la Steaua București și Rapid București, a declarat că va candida pentru șefia Federației Române de Fotbal.  Alegerile vor avea loc pe 4 martie, în 2018.

Au ajuns la capătul răbdării! Fanii lui West Ham sună la poliție pentru că echipa lor nu câștigă

Fanii lui West Ham au ajuns la capătul răbdării. Ei au sunt la numărul de urgență al Poliției (999) pentru a anunța că nu mai suportă rezultatele pe care le are echipa lor favorită.