Cilic Reloaded. Croatul a câștigat turneul de la Stuttgart

Turneul de 250 de puncte de la Stuttgart a fost câștigat de veteranul Marin Cilic.

Croatul a avut o săptămână perfectă pe iarba germană și și-a trecut în cont al 19-lea său trofeu ATP.

Cilic l-a învins în finală pe favoritul 3, Felix Auger-Aliassime, scor 7-6 (2), 6-3. Este a treia victorie din tot atâtea meciuri între croat și canadian.

Trofeul de duminică este primul obţinut de croat după 2018, de la succesul său de la Queen’s. Cilic este fost finalist la Wimbledon și câștigător de US Open, dar se afla pe locul 47 ATP înainte de startul turneului de la Stuttgart.

Autor: Maria Sorescu / 25 Iul. 2021

Gabriela Ruse a pierdut finala de la Palermo

Elena-Gabriela Ruse a avut o nouă săptămână la nivel înalt.

Autor: Andrei Szabo / 05 Iul. 2021

Țiriac renunță la funcția de președinte al FR Tenis

La 82 de ani, Ion Ţiriac nu se mai vede în fruntea Federaţiei Române de Tenis.

Autor: Maria Sorescu / 13 Iun. 2021

Djokovic, imbatabil. Sârbul a triumfat la Roland Garros, după o revenire spectaculoasă

După ce l-a învins pe Rafael Nadal în semifinale, Novak Djokovic a câștigat și finala.

Autor: Andrei Szabo / 30 Iul. 2021

Seara mediocră pentru fotbalul românesc. FCSB, Craiova și Sepsi, eliminate din Conference League

Fotbalul românesc a avut o seară de coșmar în nou-înființata competiție europeană Conference League.

Autor: Maria Sorescu / 29 Iul. 2021

San Marino, ţara cel mai puțin populată care obține o medalie olimpică

Jocurile Olimpice de la Tokyo au adus în prim-plan numeroase premiere.

Sunisa Lee, campioană olimpică la gimnastică individual-compus

În absența lui Simon Biles, campioana olimpică en titre, bătălia pentru aur în finala de individual compus a fost strânsă și deschisă.