Patricia Țig a pierdut în ultimul act la BRD Bucharest Open

Autor: Flaviu Ilie

Patricia Țig nu a reușit să își continue forma bună de la BRD Bucharest Open și s-a oprit în ultimul act la turneul din capitală.

După ce a eliminat nume precum Sevastova, Krystyna Pliskova sau Laura Siegemund, Patricia a cedat în finala de la București împotriva Elenei Rybakina.

Ultimul act a durat o oră și șase minute și s-a încheiat cu scorul de 6-2, 6-0 în favoarea jucătoarei din Kazahstan în vârstă de 20 de ani.

Reamintim că Țig se află la primul turneu WTA după o pauză de aproape doi ani datorată faptului că a devenit mamă.

În urma parcursului de la București, Patricia va urca până pe locul 264 în clasamentul WTA.

Nici la dublu câștigătoarele nu au venit din România. Jaqueline Cristian și Elena Gabriela Ruse au pierdut finala împotriva perechii Viktoria Kuzmova/Krystyna Pliskova, scor 4-6, 6-7.

Autor: Andrei Szabo / 03 Dec. 2019

Carla Suarez Navarro se retrage din tenis în 2020

Una dintre cele mai importante jucătoare din circuitul WTA se retrage.

Autor: Andrei Szabo / 02 Dec. 2019

Top 10 câștiguri din tenis în 2019. Nadal, lider, Halep, a opta

Simona Halep a încheiat anul în top 10 al câștigurilor din competițiile de tenis din acest an.

Autor: Maria Sorescu / 02 Dec. 2019

Federer, primul elvețian în viață a cărui figură va fi gravată pe monede

Roger Federer este mai mult decât un ambasador și un brand pentru Elveția.

Autor: Maria Sorescu / 06 Dec. 2019

Corona Brașov a fost descalificată din Liga Națională

După excluderea din Cupa EHF, Corona Brașov a primit o lovitură și în plan intern.

Autor: Andrei Szabo / 06 Dec. 2019

Leicester City i-a prelungit contractul lui Brendan Rogers

Startul neașteptat de bun pe banca lui Leicester City i-a adus un bonus contractual lui Brendan Rodgers.

Victorie de thriller ! România a răpus Ungaria la ultima fază și s-a calificat în grupele principale ale Mondialului

Așa cum a pierdut meciul cu Muntenegru, România a câștigat în fața Ungariei. Naţionala de handbal feminin a răsturnat spectaculos scorul în fața hanbalistelor din țara vecină.