Omul de radio Adrian Fetecău, tatăl jucătoarei Irina Fetecău, lansează vineri o nouă ediţie a cărţii “Tenis – sportul inventat de diavol”.

Față de vechea ediție, autorul a adăugat un nou capitol în care descrie “aventurile” trăite alături de fiica sa.

La lansare vor participa jucătoarele Ana Bogdan şi Irina Bara, precum şi Marius Comănescu, tehnicianul care a contribuit decisiv la pătrunderea în prima sută de jucătoare ale lumii a Irinei Begu şi Soranei Cîrstea.

Lansarea celei de-a doua ediţii a cărţii apărută la Editura “Corint” va avea loc vineri, 14 decembrie 2018, ora 15.00, la Librăria “Mihai Eminescu”.

13 Iul. 2019

Simona Halep, noua Regină la Wimbledon! Premieră istorică pentru România

Simona Halep a câştigat cu 6-2, 6-2, finala turneului de la Wimbledon în faţa Serenei Williams, fiind prima jucătoare din România care reuşeşte să se impună la All England Club.

Halep - Williams în finala de la Wimbledon. Cum poate câştiga românca trofeul la All England Club

Simona Halep şi Serena Williams se vor duela sâmbătă, de la ora 16:00, în ultimul act al turneului de Grand Slam de la Wimbledon.

Autor: Vasile Cenușă / 09 Iul. 2019

Doi pași nu mai sunt departe! Simona Halep trece în semifinale la Wimbledon

Rămasă cea mai bine clasată jucătoare din turneu, Simona Halep a avut probleme doar în primele ghemuri ale disputei sale cu Shuai Zheng, în sferturi, la Wimbledon.

Autor: Viorel Berbece / 16 Iul. 2019

SuperDan sau doar Bursucul? Dan Petrescu, la răscruce de drumuri

Când Dan Petrescu s-a întors la Cluj, toată lumea s-a gândit că fostul mare internațional vizează o participare în Liga Campionilor. Petrescu a terminat cu bine munca predecesorilor săi și și-a mai trecut în cont un titlu. Doar că Europa pare altă mâncare de pește. Întrebarea este unde s-a pierdut entuziasmul celui supranumit la un moment dat SuperDan, antrenorul care făcea istorie cu Unirea Urziceni și făcea apoi granzii din Rusia să tremure?

George Puşcaş, obligat să-şi caute altă echipă! Palermo, retrogradată în Serie D

George Puşcaş, unul dintre cei mai buni jucători de la Campionatul European U-21 din Italia şi San Marino, este obligat să-şi caute altă echipă după ce Palermo a fost retrogradată în Serie D.