Almagro, Rosol, Bolelli, Mergea și Ungur, printre participanții la Sibiu Open

Ediția din acest an a Sibiu Open le pregătește noi surprize spectatorilor. Turneul dotat cu premii de 50 000 de dolari va avea nume interesante pe tabloul principal.

Printre acestea sunt doi câştigători ai Cupei Davis, cehul Lukas Rosol, spaniolul Nicolas Almagro, Florin Mergea şi italianul Simone Bolelli.

Ediţia din acest an a Sibiu Open se desfăşoară în perioada 15-23 septembrie și va avea loc pe terenurile Tenis Club Pamira din Sibiu.

Spaniolul Nicolas Almagro a fost mult timp în top 10 ATP, dar este şi câştigător al Cupei Davis alături de selecţionata Spaniei.

Lukas Rosol, de asemenea câştigător al Cupei Davis cu selecţionata Cehiei, a fost câştigător al turneului ATP de la Bucureşti.

Un alt jucător foarte cunoscut este italianul Simone Bolelli, care în 2015 a fost campion de dublu la Australian Open.

Printre tenismenii români de valoare care vor lua parte la turneu se numără Florin Mergea, în competiţia de dublu, Adrian Ungur, beneficiar al unui wild-card, precum şi sibianul Victor Cornea, care a câştigat turneul de precalificări.

Autor: Andrei Szabo / 11 Noi. 2018

Încă un titlu pentru Cehia în Fed Cup

Finala Fed Cup a fost lipsită de numele mari, dar chiar și în aceste condiții Cehia a câştigat trofeul.

Tsitsipas, campion la Milano, la turneul Next Gen ATP Finals

În absenţa lui Alexander Zverev, care a ales Turneul Campionilor, Stefanos Tsitsipas, locul 15 ATP, a câştigat turneul Next Generation ATP Finals.

Autor: Maria Sorescu / 09 Noi. 2018

Simona Halep a încheiat colaborarea cu Darren Cahill

Patru ani a ținut colaborarea între Simona Halep și antrenorul Darren Cahill.

Autor: Andrei Szabo / 13 Noi. 2018

Solari a convins. Va fi antrenorul lui Real Madrid până în 2021

Conducerea lui Real Madrid s-a arătat mulțumită de interimatul antrenorului argentinian Santiago Solari.

Autor: Maria Sorescu / 13 Noi. 2018

Echipa de volei masculin ACSVM Zalău s-a calificat în optimile Challenge Cup

Echipa de volei masculin ACSVM Zalău nu a avut emoții în 32-imile Challenge Cup în fața formaţiei Buducnost Podgorica (Muntenegru).

Încă un eșec dur pentru naționala masculină de polo a României

După ce au pierdut cu 4-17 meciul cu campioana mondială Croația, naţionala de polo a României a fost învinsă și de Serbia.