VIDEO / Dustin Johnson a câștigat Turneul Campionilor din Hawaii

Autor: Nicolas Grama

Dustin Johnson a început anul cu o victorie, impunându-se la Turneul Campionilor din Hawaii.

Liderul mondial din ierarhia PGA Tour a bifat al 17-lea titlu, după ce l-a devansat cu opt lovituri pe Jon Rahm.

Concursul s-a desfășurat la Kapaula Resort, iar Dustin Johnson a reușit chiar și un drive de 394 de metri, care a uimit asistența.

„Am fost sigur pe loviturile mele, dar nu mă așteptam să joc chiar așa bine”, a declarat Dustin Johnson la finalul concursului.

Pentru american este primul titlu după cel cucerit în luna august la Northern Trust Open.

Autor: Maria Sorescu / 25 Apr. 2018

Trei candidați se luptă pentru președinția Federaţiei Române de Scrimă

Federația Română de Scrimă este fără președinte de trei luni, după ce Laura Badea a demisionat la finalul lui ianuarie din motive de sănătate.

Autor: Andrei Szabo / 24 Apr. 2018

Tricolorul Ploiești, campioana României la volei masculin

Voleiul românesc cunoaște o premieră prin faptul că Tricolorul Ploieşti a câştigat titlul de campioană naţională.

VIDEO / Naționala de hochei pe gheață a României a pierdut și al doilea meci de la Mondial

După ce a fost învinsă cu 3-0 de Ucraina, naţionala României de hochei pe gheață a fost învinsă și de țara gazdă Lituania.

Sarabanda breakurilor. Irina Begu, calificată în sferturi la Istanbul

Orașul Istanbul este gazda turneului WTA de 280 de puncte TEB BNP Paribas Cup, unde Irina-Camelia Begu a obținut o victorie importantă.

Autor: Andrei Szabo / 25 Apr. 2018

FRF vrea să reformeze Liga 2 și Liga 3 pentru a evita retragerile în plin campionat

Fotbalul românesc a fost marcat în ultimele sezoane de numeroase retrageri din motive financiare.