Carp şi Mihalachi, argint la Campionatele Europene de Kaiac-canoe

Autor: Tibi Demeter

Leonid Carp şi Victor Mihalachi au obţinut, duminică, medalia de argint, în proba de Canoe 2, de la Campionatul European de Kaiac-canoe de la Plovdiv.

Cei doi sportivi din România au fost contrometraţi într-un minut, 37 de secunde şi 368 sutimi, fiind depăşiti de echipajul rus cu o secundă, în timp ce podiumul a fost completat de Ucraina.

Mihalachi şi Carp au avut probleme în ultimul an, după suspendarea federaţiei din toate competiţiile, dar şi după ce Dumitrescu, colegul lui Mihalachi a fost suspendat, iar barca de Canoe 2 a României a fost nevoită să îşi schimbe componenţa, deşi cuceriseră în trecut medalii la competiţiile importante.

Cei doi sportivi au ocupat sâmbătă, în proba de 1000 de metri, probă olimpică, locul cinci.

Autor: Daniel Samoilă / 18 Noi. 2017

Rugby: România a învins Samoa într-un meci test disputat la București

România a învins Samoa, sâmbătă seară, scor 17-13, în primul meci test al toamnei. Pentru românia va urma peste alte șapte zile o confruntare cu Tonga.

Autor: Daniel Samoilă / 17 Noi. 2017

Grupă accesibilă pentru Alba Blaj în Liga Campionilor la volei feminin

Alba Blaj, campioana României la volei femin, și-a aflat adversarele din grupa de Liga Campionilor, competiție în care va fi prezentă pentru a treia oară la rând.

Autor: Daniel Samoilă / 15 Noi. 2017

U-BT Cluj câștigă cu Dinamo Tbilisi și se califică în faza a doua a grupelor FIBA Europe Cup

Campioana României la baschet masculin, Univeristatea Cluj s-a calificat în faza a doua din grupele FIBA Europe Cup, după victorie împotriva georgienilor de la Tbilisi.

Autor: Maria Sorescu / 21 Noi. 2017