Carp şi Mihalachi, argint la Campionatele Europene de Kaiac-canoe

Autor: Tibi Demeter

Leonid Carp şi Victor Mihalachi au obţinut, duminică, medalia de argint, în proba de Canoe 2, de la Campionatul European de Kaiac-canoe de la Plovdiv.

Cei doi sportivi din România au fost contrometraţi într-un minut, 37 de secunde şi 368 sutimi, fiind depăşiti de echipajul rus cu o secundă, în timp ce podiumul a fost completat de Ucraina.

Mihalachi şi Carp au avut probleme în ultimul an, după suspendarea federaţiei din toate competiţiile, dar şi după ce Dumitrescu, colegul lui Mihalachi a fost suspendat, iar barca de Canoe 2 a României a fost nevoită să îşi schimbe componenţa, deşi cuceriseră în trecut medalii la competiţiile importante.

Cei doi sportivi au ocupat sâmbătă, în proba de 1000 de metri, probă olimpică, locul cinci.

Autor: Andrei Szabo / 23 Iun. 2018

Noua Zeelandă a surclasat Franța în trei meciuri test

Campioana mondială la rugby, Noua Zeelandă, și-a etalat forța în fața Franței.

Autor: Maria Sorescu / 22 Iun. 2018

Transfer-surpriză în voleiul românesc. Suzana Cebic lasă Bucureștiul pentru Blaj

CSM Volei Alba Blaj a reușit o mutare importantă pe piața transferurilor.

Autor: Maria Sorescu / 20 Iun. 2018

UVT Agroland Timișoara a cooptat-o pe cea mai bună realizatoare de la Medicina Târgu Mureș

UVT Agroland Timișoara se întărește în perspectiva noului sezon, când va participa și în Challenge Cup.

23 Iun. 2018

Tooor ! În inferioritate numerică, Germania învinge Suedia la ultima fază

Se spune că i-ai bătut pe nemți abia după ce i-ai văzut urcați în autocar.

Autor: Maria Sorescu / 23 Iun. 2018

Academia Rapid a promovat în Liga a 3-a: 17-1 la general cu AS Singureni

Academia Rapid nu a avut nicio problemă în meciurile decisive de promovare în Liga a 3-a.

Record european în proba paralimpică de 200 de metri

Performanța a fost înregistrată la Campionatele Paralimpice ale Franței, de la Belfort.