Carp şi Mihalachi, argint la Campionatele Europene de Kaiac-canoe

Autor: Tibi Demeter

Leonid Carp şi Victor Mihalachi au obţinut, duminică, medalia de argint, în proba de Canoe 2, de la Campionatul European de Kaiac-canoe de la Plovdiv.

Cei doi sportivi din România au fost contrometraţi într-un minut, 37 de secunde şi 368 sutimi, fiind depăşiti de echipajul rus cu o secundă, în timp ce podiumul a fost completat de Ucraina.

Mihalachi şi Carp au avut probleme în ultimul an, după suspendarea federaţiei din toate competiţiile, dar şi după ce Dumitrescu, colegul lui Mihalachi a fost suspendat, iar barca de Canoe 2 a României a fost nevoită să îşi schimbe componenţa, deşi cuceriseră în trecut medalii la competiţiile importante.

Cei doi sportivi au ocupat sâmbătă, în proba de 1000 de metri, probă olimpică, locul cinci.

Autor: Vasile Cenuşă / 20 Feb. 2018

Sport Club Miercurea Ciuc, victorie importantă în play-off-ul Erste League

Sport Club Miercurea Ciuc, una dintre cele două reprezentante ale României în Erste Liga, a obţinut o victorie importantă în play-off-ul competiţiei.

Autor: Vasile Cenuşă / 19 Feb. 2018

Fără surprize! Tricolorul Ploieşti şi Arcada Galaţi s-au impus în Divizia A1

Tricolorul Ploieşti şi Arcada Galaţi au câştigat, luni, partidele disputate în runda cu numărul 22 din Divizia A1.

Autor: Nicolas Grama / 19 Feb. 2018

All Star Game NBA: echipa lui LeBron James a învins-o pe cea a lui Curry

Din acest an All Star Game-ul NBA are un nou format, iar premiera a fost o reușită la nivelul spectaculozității.

Autor: Dionisie Rotaru / 21 Feb. 2018

Bogdan Stancu s-a retras de la echipa națională

La doar 31 de ani, Bogdan Stancu a ales să-și încheie cariera internațională, preferând să se concentreze pe evoluțiile sale de la Bursaspor.

Autor: Pompiliu-Nicolae Constantin / 21 Feb. 2018

Nu banii Cristinei Neagu ar trebui să ne deranjeze, ci sumele aruncate pe fereastră pe proiecte nerealizate

Fluturașul de salariu intrat în posesia jurnaliștilor indică 22 000 de euro lunar pentru cea mai bună handbalistă a lumii.

Autor: Vasile Cenușă / 21 Feb. 2018

România-Belgia 0-2. Niculescu și Buzărnescu au fost eliminate de la Budapesta

După Sorana Cîrstea, și Monica Niculescu și Mihaela Buzărnescu au părăsit prematur turneul de la Budapesta, deși porneau ca favorite în disputele de astăzi, împotriva unor jucătoare din Belgia.