Handbal (pg. 2)

Autor: Andrei Szabo / 18 Mai 2019

CSM București a câștigat Cupa Challenge la handbal masculin

Cupa Challenge a devenit o miză pentru echipele de handbal masculin din România.

Autor: Maria Sorescu / 15 Mai 2019

Lotul convocat de Tomas Ryde pentru Trofeul Carpați la handbal feminin

Ryde a ales trei jucătoare pe post.

Autor: Maria Sorescu / 12 Mai 2019

Gyor a triumfat în Liga Campionilor la handbal feminin

Formaţia norvegiană Vipers a cucerit medaliile de bronz, după 31-30 (15-16) cu Metz.

Rîmnicu Vâlcea, noua campioană a României la handbal feminin

Liga Florilor a fost câștigată în acest sezon de SCM Râmnicu Vâlcea.

Autor: Maria Sorescu / 11 Mai 2019

Gabriela Perianu şi Denisa Dedu au câştigat Cupa EHF cu Siofok

Echipa ungară s-a aflat la prima finală de cupă europeană din istoria sa.

Autor: Andrei Szabo / 10 Mai 2019

A fost anunțată echipa sezonului în Liga Campionilor la handbal feminin. Crina Pintea, inclusă

Federaţia Europeană de Handbal a anunţat cea mai bună echipă feminină a Ligii Campionilor.

Autor: Maria Sorescu / 10 Mai 2019

Tomas Ryde va fi din nou selecționerul echipei României de handbal feminin

Tomas Ryde va avea o misiune dublă în România. După ce a semnat cu CSM București, suedezul a fost prezentat și în funcția de selecționer.

Autor: Maria Sorescu / 05 Mai 2019

Egal pentru Denisa Dedu şi Gabriela Perianu în turul finalei Cupei EHF

Internaţionalele Denisa Dedu şi Gabriela Perianu au jucat pentru Siofok KC în manşa tur a finalei Cupei EHF.

Autor: Maria Sorescu / 04 Mai 2019

Liga Florilor: CSM Bucureşti, demolată la Buzău. Râmnicu Vâlcea, aproape campioană

CSM Bucureşti este de nerecunoscut în acest an şi suferă încă un eşec neaşteptat.

Autor: Maria Sorescu / 17 Apr. 2019

Revenire spectaculoasă în handbalul feminin. Sanja Vujovic a semnat cu Buducnost

După Majda Mehmedovic, Jovanka Radicevic și Barbara Lazovic, Buducnost mai vine cu o surpriză pentru sezonul viitor.

Autor: Maria Sorescu / 16 Apr. 2019

S-au stabilit semifinalele Ligii Campionilor la handbal feminin

Fără CSM București, Liga Campionilor la handbal feminin continuă cu Final Four-ul, de la Budapesta.

Autor: Andrei Szabo / 16 Apr. 2019

Nikola Crnoglavac o lasă pe Dobrogea Sud pentru CSM București

Unul dintre cei mai buni handbaliști de la HC Dobrogea Sud va pleca în vară către o rivală.

Autor: Andrei Szabo / 13 Apr. 2019

CSM București, eliminată de Metz din sferturile Ligii Campionilor

Campioana României la handbal feminin, CSM Bucureşti, nu și-a îndeplinit obiectivul de a se califica la Turneul Final Four al Ligii Campionilor.

Autor: Maria Sorescu / 12 Apr. 2019

SCM Craiova a transferat-o pe handbalista Iulia Havronina

Havronina vine de la Gloria Buzău.

Autor: Andrei Szabo / 11 Apr. 2019

Naționala masculină de handbal a României a învins Lituania în preliminariile EURO 2020

Naţionala României de handbal masculin a reușit prima victorie în preliminariile Campionatului European din 2020.