Sold-out în mai puțin de o oră. Interes uriaș pentru meciul Rapid-Vipers

Autor: Dan Voinea

Mai este aproape o lună până la prima manșă a sferturilor Ligii Campionilor, dar s-au vândut toate biletele la Rapid-Vipers Kristiansand. 5000 de fani vor susține din nou echipa giuleșteană, de data aceasta într-un meci cu deținătoarea trofeului, prima echipă norvegiană care a câștigat de două ori la rând Champions League.

Biletele pentru confruntarea de la Polivalentă, din 30 aprilie(ora 15), s-au epuizat în doar 40 de minute. La peluze, biletele au fost 15 lei, la tribuna a II-a 25 de lei, iar la tribuna I un tichet a costat 30 de lei. ''Poate cel mai rapid sold-out din istoria handbalului mondial. Nici măcar o sală de 20 000 de locuri nu era de ajuns, având în vedere interesul uriaș pentru această partidă. Rămâne cum am stabilit, împreună suntem de neclintit!'', este mesajul postat de clubul giuleștean pe pagina de facebook.

Returul este programat pe 6 mai, în Norvegia, iar echipa care se impune merge în Final Four-ul Champions League. Rapid a acces în sferturi după o dublă dramatică în fața lui Krim Ljubljana. Slovenele au câștigat cu 29-24 în tur, dar campioana României a izbutit să întoarcă rezultatul la Polivalentă, 30-24, cu un gol decisiv marcat în ultimul minut.

În premieră, țara noastră are două echipe în sferturi. CSM București se va bate pentru un loc în cqareul de ași cu danezele de la Esbjerg. Celelalte sferturi sunt Ferencvaros-Metz și Odense-Gyor. Final Four-ul se va disputa la Budapesta, la începutul lunii iunie.

Autor: Nicolae Comănescu / 18 Apr. 2024

Naționala de handbal feminin are grupă dificilă la EURO 2024

Tragerea la sorți pentru Campionatul European de Handbal 2024 a avut loc la Viena.