CSM București s-a întărit cu Andreea Rotaru

Autor: Nicolae Comănescu

După ce Rapid s-a întărit în această perioadă cu Andjela Janjusevic și Estavana Polman, cealaltă forță a Bucureștiului a făcut un anunț similar.

Echipa antrenată de Adrian Vasile va conta de la începutul anului viitor pe Andreea Rotaru. Aceasta a semnat un contract pe o perioadă de doi ani şi jumătate cu echipa feminină de handbal CSM.

Andreea Rotaru (născută Pricopi) poate juca inter dreapta sau coordonator de joc, iar în CV mai sunt și alte echipe importante din competiția națională.

Handbalista de 28 de ani a mai jucat pentru Corona Braşov, SCM Craiova (a câştigat cupa EHF în 2018), SCM Râmnicu Vâlcea şi SCM Gloria Buzău.

Pentru evoluțiile bune de la Buzău, ea a fost răsplătită cu convocări la echipa națională. Sportiva a făcut pauză în acest an deoarece a născut o fetiță, însă își dorește să revină pe parchet anul viitor.

Autor: Nicolae Comănescu / 18 Apr. 2024

Naționala de handbal feminin are grupă dificilă la EURO 2024

Tragerea la sorți pentru Campionatul European de Handbal 2024 a avut loc la Viena.