Sander Sagosen a revenit pe parchet

Autor: Mihai Constantin

Sander Sagosen, internaționalul norvegian de la THW Kiel, a lipsit de pe teren aproape șase luni. Handbalistul de 27 de ani a avut nevoie de 175 de zile pentru a se reface, iar primul său meci de revenire a fost în Bundesliga în acest weekend.

Sagosen a jucat în confruntarea cu Gummersbach, încheiată cu victoria cu 31-28 pentru Kiel. Înainte de a se alătura ambițiosului club Kolstad Trondheim în sezonul următor, Sagosen va da totul pentru a ajuta clubul său Kiel să câștige titlul în Bundesliga și să participe la Final Four-ul Ligii Campionilor de la Köln.

Sander Sagosen va fi prezent, dacă nu apar surprize, și la următoarea Cupă Mondială din ianuarie, unde Norvegia va înfrunta Olanda lui Luc Steins sau Argentina lui Diego Simonet.

Autor: Nicolae Comănescu / 18 Apr. 2024

Naționala de handbal feminin are grupă dificilă la EURO 2024

Tragerea la sorți pentru Campionatul European de Handbal 2024 a avut loc la Viena.