David Popovici, o nouă medalie de aur la Europeanul pentru juniori

Autor: Sorin Marinescu

David Popovici este starul Campionatului European pentru juniori de la Otopeni, iar sportivul de la Dinamo a mai făcut o demonstrație de forță.

Înotătorul a câştigat încă o medalia de aur la proba de 50 m liber masculin cu timpul de 22 secunde și 16 sutimi.

Popovici a cucerit a patra sa medalie la acest eveniment, după cele două de aur la ştafetă masculin 4x100 m liber şi 200 m liber şi cea de argint la ştafeta mixtă de 4x100 m liber.

Podiumul probei de 50 m liber a fost completat de Jere Hribar din Croaţia, cu 22 secunde și 55 de sutimi, şi de Martin Kartavi din Israel, cu 22 secunde și 57 de sutimi.

Delegaţia României a câştigat până acum şase medalii la CE de înot pentru juniori de la Otopeni, dintre care patru de aur.

Autor: Sergiu Dogar / 10 Iul. 2022

David Popovici, imperial în cursa de 100 m la Europeanul de juniori

David Popovici a încheiat Europeanul de juniori de la Otopenia cu încă un succes categoric

Autor: Sorin Marinescu / 07 Iul. 2022

Vlad Stancu, aur european la competiția juniorilor

Alături de David Popovici, alți juniori ai înotul românesc se remarcă.

Autor: Maria Sorescu / 07 Iul. 2022

Bianca Costea, medalie de argint la Europeanul de natație pentru juniori

Aceasta este a patra medalie pentru România la competiția de la Otopeni.

Autor: Maria Sorescu / 03 Aug. 2022

Naționala României de volei masculin a debutat cu victorie în preliminariile EURO 2023

Naţionala de volei masculin a învins selecționata Albaniei, cu scorul de 3-0, în primul meci din grupa G preliminară.

Autor: Marian Simionescu / 03 Aug. 2022