Ronnie O Sullivan a bătut recordul pentru cea mai rapidă victorie la Campionatul Mondial de snooker

Autor: Constantin Nicolae

Cvintuplul campion mondial Ronnie O'Sullivan continuă să impresioneze. Englezul și-a demolat adversarul în primul tur de la Campionatul Mondial și a reușit cea mai rapidă victorie din istoria competiției.

Ronnie l-a învins pe thailandezul Thepchaiya Un-Nooh cu 10-1 în doar 108 minute. O Sullivan a avut o medie de 14 secunde pentru fiecare lovitură și a îmbunătățit cu 41 de minute recordul pentru cea mai rapidă victorie de la Crucible, deținut de Shaun Murphy în fața lui Luo Honghao, de anul trecut.

„A fost mai ușor pentru că nu am avut presiunea publicului și cu așteptările oamenilor. Aș fi preferat ca meciul să fie cu spectatori”, a declarat sportivul după meci. În următoarea partidă, O'Sullivan îl va înfrunta pe chinezul Ding Junhui.

Autor: Andrei Szabo / 29 Dec. 2020

Ryan Cochran, câștigător al slalomului super-uriaș de la Bormio

Localitatea italiană Bormio, din Lombardia, a găzduit Cupa Mondială masculină de schi alpin.

Autor: Andrei Szabo / 26 Dec. 2020

Kento Momota, cel mai bun jucător de badminton din lume, revine pe teren

Kento Momota a revenit în arenă.

VIDEO / KC Jones, de 12 ori campion în NBA, s-a stins

Lumea baschetului american este în doliu.

15 Ian. 2021

Ce posturi TV vor transmite meciurile Simonei Halep în 2021

Pregătirea Simonei Halep pentru noul sezon a intrat în linie dreaptă, iar fanii așteaptă cu nerăbdare să o susțină din nou.

Autor: Andrei Szabo / 31 Dec. 2020

Lewis Hamilton a devenit cavaler al Imperiului Britanic

Lewis Hamilton a primit un titlu onorific important ca recompensă pentru performanțele sportive.

La Liga: Atletico Madrid termină anul pe primul loc, Real Madrid s-a încurcat

Atletico Madrid este mare favorită să câștige titlul de campioană în Spania, după ce a reușit o nouă victorie în La Liga.