Ronnie O Sullivan a bătut recordul pentru cea mai rapidă victorie la Campionatul Mondial de snooker

Autor: Constantin Nicolae

Cvintuplul campion mondial Ronnie O'Sullivan continuă să impresioneze. Englezul și-a demolat adversarul în primul tur de la Campionatul Mondial și a reușit cea mai rapidă victorie din istoria competiției.

Ronnie l-a învins pe thailandezul Thepchaiya Un-Nooh cu 10-1 în doar 108 minute. O Sullivan a avut o medie de 14 secunde pentru fiecare lovitură și a îmbunătățit cu 41 de minute recordul pentru cea mai rapidă victorie de la Crucible, deținut de Shaun Murphy în fața lui Luo Honghao, de anul trecut.

„A fost mai ușor pentru că nu am avut presiunea publicului și cu așteptările oamenilor. Aș fi preferat ca meciul să fie cu spectatori”, a declarat sportivul după meci. În următoarea partidă, O'Sullivan îl va înfrunta pe chinezul Ding Junhui.

Autor: Andrei Szabo / 29 Aug. 2020

Start în Le Tour. Alexander Kristoff a câștigat prima etapă

Turul Franței era programat să înceapă în luna iunie, dar pandemia de coronavirus a amânat startul.

Autor: Andrei Szabo / 20 Aug. 2020

Volei Alba Blaj a anunțat lotul pentru sezonul viitor și un buget mai mic cu 35%

Pandemia de coronavirus a afectat voleiul românesc și dn punct de vedere financiar.

Autor: Maria Sorescu / 18 Aug. 2020

Arcada Galați, reprezentanta României în Liga Campionilor, și-a prezentat lotul pentru sezonul viitor

Formația va fi condusă în continuare pe bancă de Sergiu Stancu

Autor: Maria Sorescu / 05 Sept. 2020

VIDEO / Accident spectaculos în Raliul Iașiului. Mașina lui Tempestini s-a făcut praf și a luat foc

Raliul Iaşului, competiţie care se desfăşoară în acest weekend, a oferit cel mai spectaculos accident al sezonului.

Liga 2: Farul și Dunărea Călărași au maximum de puncte

Etapa secundă din liga a doua a fost mai animată decât prima.

Premier League: Chelsea l-a adus pe Havertz, Everton mută cu Allan

Echipele din Premier League sunt dispuse să cheltuie cei mai mulți bani în această pauză de vară, iar Chelsea Londra este cel mai activ club pe piața transferurilor.