Autor: Maria Sorescu
Iulia Havronina va juca pentru SCM Craiova, începând din sezonul viitor, anunță Sportuldoljean.ro. Handbalista de 26 ani evolueză pe postul de inter dreapta și va semna un contract pe două sezoane.
Iulia Havronina s-a afirmat la celebra echipă Zvezda Zvenigorod, cu care a jucat în finala Cupei Cupelor, în 2014.
În 2015 s-a transferat la echipa maghiară Érd (UNgaria), unde a rămas până în iarna anului 2017, când a semnat un contract cu Toulon Saint-Cyr HB (Franța).
În toamna anului 2018 a jucat la CSM Roman, iar după desființarea echipei, rusoaica s-a transferat la SCM Gloria Buzău.
Tragerea la sorți pentru Campionatul European de Handbal 2024 a avut loc la Viena.
La Herning, în Danemarca, finala Campionatului Mondial a fost o confruntare de cinci stele.
Reacțiile nu au întârziat să apară.
Vă propunem să trecem în revistă împreună cele mai spectaculoase zece meciuri de la Campionatele Mondiale. Articol realizat cu ajutorul AI.
YOLO Events, organizatorul celei mai mari serii de evenimente multisport din România, anunță lansarea unui parteneriat strategic cu Ajungem MARI, programul educațional pentru copiii și tinerii instituționalizați al Asociației Lindenfeld.
La capătul unui scenariu care îți taie respirația pe Stadionul „Prințul Moulay Abdellah”, Leii din Teranga au cucerit duminică, 18 ianuarie 2025, a doua lor stea continentală. Un succes obținut cu multă suferință și marcat de controverse, în fața unui Maroc combativ până în ultima secundă.