Simone Biles, campioană mondială pentru a patra oară la individual-compus

Simone Biles a confirmat încă o dată că este cea mai completă gimnastă din lume.

Sportiva americană devine prima sportivă din istorie cu patru titluri mondiale la individual compus, depășind-o pe rusoaica Svetlana Horkina.

Biles a cucerit aurul la Campionatele Mondiale de la Doha. Argintul i-a revenit japonezei Mai Murakami, iar bronzul a fost obținut de o altă americană, Morgan Hurd.

Românca Denisa Golgotă, singura reprezentantă a țării noastre în finala de individual-compus, s-a clasat abia a 17-a.

În vârstă de 21 de ani, Simone Biles a cucerit medalia de aur în Qatar și cu echipa Statelor Unite ale Americii. România s-a clasat pe 13.

Autor: Maria Sorescu / 11 Sept. 2018

Larisa Iordache s-a operat pentru a treia oară la tendonul lui Ahile

Revenirea Larisei Iordache în concursuri se amână, după ce gimnasta a suferit a treia operaţie la tendonul ahilian stâng.

Autor: Maria Sorescu / 11 Aug. 2018

Rusia, campioană europeană la gimnastică masculin pe echipe

România nu a concurat în finală, terminând calificările pe locul 15.

Autor: Maria Sorescu / 05 Aug. 2018

Denisa Golgotă, medalii la sol și sărituri la Europenele de gimnastică

Denisa Golgotă este singura româncă prezentă în finalele pe aparate la Campionatele Europene de la Glasgow.

Autor: Andrei Szabo / 13 Noi. 2018

Solari a convins. Va fi antrenorul lui Real Madrid până în 2021

Conducerea lui Real Madrid s-a arătat mulțumită de interimatul antrenorului argentinian Santiago Solari.

Autor: Maria Sorescu / 13 Noi. 2018

Echipa de volei masculin ACSVM Zalău s-a calificat în optimile Challenge Cup

Echipa de volei masculin ACSVM Zalău nu a avut emoții în 32-imile Challenge Cup în fața formaţiei Buducnost Podgorica (Muntenegru).

Încă un eșec dur pentru naționala masculină de polo a României

După ce au pierdut cu 4-17 meciul cu campioana mondială Croația, naţionala de polo a României a fost învinsă și de Serbia.