Simone Biles, campioană mondială pentru a patra oară la individual-compus

Simone Biles a confirmat încă o dată că este cea mai completă gimnastă din lume.

Sportiva americană devine prima sportivă din istorie cu patru titluri mondiale la individual compus, depășind-o pe rusoaica Svetlana Horkina.

Biles a cucerit aurul la Campionatele Mondiale de la Doha. Argintul i-a revenit japonezei Mai Murakami, iar bronzul a fost obținut de o altă americană, Morgan Hurd.

Românca Denisa Golgotă, singura reprezentantă a țării noastre în finala de individual-compus, s-a clasat abia a 17-a.

În vârstă de 21 de ani, Simone Biles a cucerit medalia de aur în Qatar și cu echipa Statelor Unite ale Americii. România s-a clasat pe 13.

Autor: Maria Sorescu / 14 Apr. 2019

Rușii au dominat Europenele de gimnastică, câștigând 7 titluri continentale

Campionatul European de gimnastică s-a terminat fără vreo medalie pentru România, un lucru cu care începem deja să ne obișnuim.

Autor: Maria Sorescu / 01 Ian. 2019

Cele mai importante evenimente sportive ale anului 2019

Anul 2019 nu este nici an olimpic, dar nici an de Campionat Mondial, însă iubitorii sportului vor avea suficiente motive pentru a fi conectați la alte evenimente.

Autor: Maria Sorescu / 06 Dec. 2018

Federaţia Americană de Gimnastică a intrat în faliment

Situație inedită pentru Federaţia Americană de Gimnastică.

Autor: Maria Sorescu / 20 Apr. 2019

Țucudean, revenire decisivă pentru CFR Cluj

CFR Cluj se menține lider în Liga 1, după ce a câștigat deplasarea de la Sepsi Sfântu Gheorghe, în etapa a şasea a play-off-ului.

Autor: Andrei Szabo / 20 Apr. 2019

Juventus, din nou campioana Italiei. Record pentru Cristiano Ronaldo

Juventus Torino a monopolizat campionatul Italiei.

Stranieri în acțiune: Rotariu marchează din nou, Grigore punctează din penalty

După ce Răzvan Marin și Nicolae Stanciu u marcat vineri, alți internaționali au ieșit în evidență