Liga Florilor: Victorie muncită pentru CSM București împotriva Coronei Brașov. Rezultatele zilei

Autor: Flaviu Ilie

CSM București a obținut cu greu victoria în duelul cu Corona Brașov cu scorul de 22-20. Brașovencele au făcut o primă repriză foarte bună, iar la pauză aveau un avantaj de trei goluri. Bucureștencele au făcut o repriză secundă mai bună și au reușit să întoarcă scorul, deși jucătoarele de la Corona au ținut aproape până la final.

Marcatoare: Corona Brașov: Dmitrovic 5g, Buceschi 5g, Chiricuța 3g, Tirca 3g, Ciuciulete 2g, Vetkova 1g, Popescu 1g

CSM București: Kurtovic 6g, Lekic 4g, Neagu 3g, Cvijic 3g, Mehmedovic 3g, Omoregie 1g, Manea 1g

Alte rezultate înregistrate azi în Liga Florilor:
CSM Roman-SCM Gloria Buzău 18-19

CSM Galați-HC Zalău 24-24

HC Dunărea Brăila-CS Minaur Baia Mare 24-24

Măgura Cisnădie-Gloria Bistrița Năsăud 22-21

Autor: Maria Sorescu / 17 Sept. 2018

Măgura Cisnădie şi SCM Râmnicu Vâlcea și-au aflat adversarele din turul II al Cupei EHF la handbal feminin

Cupa EHF la handbal femininva avea patru echipe la start în perioada următoare, dintre care trei cluburi în turul secund.

Autor: Flaviu Ilie / 16 Sept. 2018

Liga Florilor: CSM București a obținut victoria în duelul cu SCM Galați. Rezultatele zilei

CSM București și SCM Râmnicu Vâlcea sunt singurele echipe cu maxim de puncte după trei etape în Liga Florilor.

Autor: Andrei Szabo / 14 Sept. 2018

Spaniolul Manuel Montoya Fernandez este noul selecţioner al naţionalei masculine de handbal a României

Federația Română  de Handbal mizează tot pe un spaniol la naționala masculină, după Xavi Pascual.

Autor: Maria Sorescu / 20 Sept. 2018