Liga Florilor: Victorie muncită pentru CSM București împotriva Coronei Brașov. Rezultatele zilei

Autor: Flaviu Ilie

CSM București a obținut cu greu victoria în duelul cu Corona Brașov cu scorul de 22-20. Brașovencele au făcut o primă repriză foarte bună, iar la pauză aveau un avantaj de trei goluri. Bucureștencele au făcut o repriză secundă mai bună și au reușit să întoarcă scorul, deși jucătoarele de la Corona au ținut aproape până la final.

Marcatoare: Corona Brașov: Dmitrovic 5g, Buceschi 5g, Chiricuța 3g, Tirca 3g, Ciuciulete 2g, Vetkova 1g, Popescu 1g

CSM București: Kurtovic 6g, Lekic 4g, Neagu 3g, Cvijic 3g, Mehmedovic 3g, Omoregie 1g, Manea 1g

Handbalista Ana Maria Țicu s-a accidentat grav și ratează Campionatul European

SCM Craiova, dar și naționala de handbal feminin a României, au primit o lovitură importantă.

15 Noi. 2018

Federația Română de Handbal organizează concurs pentru ocuparea postului de Antrenor Federal Juniori Masculin

Concursul se va organiza la sediul Federației Române de Handbal.

Autor: Andrei Szabo / 15 Noi. 2018

Liga Zimbrilor: CSA Steaua a câștigat confruntarea cu Dinamo

Sala Sporturilor Concordia din Chiajna a găzduit cel mai așteptat meci al etapei a 10-a, duelul dintre CSA Steaua Bucureşti și Dinamo.

Autor: Viorel Berbece / 17 Noi. 2018

Interviu exclusiv cu Claudiu Ștefan Stoica, directorul general al lui Shanghai Boji SIPG

Școlit în Spania, românul Claudiu Ștefan Stoica a luat drumul Chinei, acolo unde este șef peste zeci de antrenori și unde a avut ocazia să lucreze cu Sven Goran Eriksson sau Andre Villas Boas.

Autor: Maria Sorescu / 16 Noi. 2018

VIDEO / Reportaj realizat de către Federația Internațională de Tenis de Masă despre performanțele țării noastre în acest sport

Federația Internațională de Tenis de Masă (ITTF) a realizat un material video despre tradiția României în acest sport, în special în cadrul fetelor.