Rugby: CSM București a câștigat Cupa Regelui după o finală cu CSA Steaua

Autor: Flaviu Ilie

CSM București a câștigat Cupa Regelui la rugby după victoria din meciul cu CSA Steaua cu scorul de 24-22, datorită unui eseu marcat la ultima acțiune a partidei.

Finala a avut o desfășurare dramatică și spectaculoasă. Tigrii de la CSM București au fost superiori în prima repriză, iar la pauză scorul era 11-9 în favoarea lor.

Roș-albaștrii au revenit după pauză, iar cu câteva momente înainte de final, scorul era egal, 22-22. Florin Vlaicu, cel mai bun marcator din istoria primei reprezentative a României, a transformat un eseu la ultima fază și a adus victoria cu 24-22 pentru CSM și implicit și trofeul.

În finala mică, Știința Baia Mare a trecut de Timișoara Saracens cu scorul de 30-29.

Autor: Maria Sorescu / 09 Apr. 2020

Inedit / O bâtă de baseball istorică a fost vândută cu un milion de dolari

Presa americană anunță rezultatul unei licitații spectaculoase, care a avut ca subiect o bâtă de baseball care i-a aparţinut lui Lou Gehrig.

Autor: Flaviu Ilie / 06 Apr. 2020

ANALIZĂ/ Cum și-a resetat Cam Reddish cariera în NBA înainte de oprirea sezonului?

Povestea lui Cameron Reddish din rookie season este una dintre cele mai interesante, considerând startul dificil de care a avut parte și ascensiunea pe care a avut-o lună de lună.

Autor: Maria Sorescu / 04 Apr. 2020

Kobe Bryant, Tim Duncan şi Kevin Garnett vor fi incluşi în Hall of Fame-ul baschetului

Presa americană anunță includerea lui Kobe Bryant, Tim Duncan şi Kevin Garnett în Hall of Fame-ul baschetului la sfârşitul lunii august.

EXCLUSIV / Internaționala suedeză Mikaela Massing va semna cu Baia Mare

CS Minaur Baia Mare are planuri îndrăznețe pentru sezonul viitor și se gândește chiar la titlu.

Autor: Andrei Szabo / 09 Apr. 2020

Boloni și-a anunțat plecarea de la Antwerp. Clubul îl contrazice

Jurnaliștii belgieni susțin că dacă Ladislau Boloni va pleca, în locul său va veni Marc Wilmots, fostul selecționer al Belgiei.