Winter X Games: Record de medalii pentru Jamie Anderson

Americanca Jamie Anderson a devenit cea mai medaliată sportivă din istoria Winter X Games.

Ea a obținut al 15-le podium la cel mai prestigios eveniment dedicat sporturilor extreme.

Snowboardera s-a clasat pe locul al treilea în proba Big Air, de la Aspen, după ce anterior câștigase cursa slopstyle, în care este campioană olimpică en titre.

Sportiva de 27 de ani din California are șase medalii de aur în concursurile Winter X Games.

Autor: Mihai Constantin / 18 Feb. 2023

Sărituri cu schiurile: Germanul Andreas Wellinger și norvegianca Anna Odine Stroem au câștigat întrecerile individuale de la Râșnov

Cupa Mondială de sărituri cu schiurile a fost găzduită la Râșnov, iar fanii au venit în număr mare la întrecerile individuale.

Autor: Mihai Constantin / 11 Feb. 2023

Complexul olimpic de la Râșnov, modernizat pentru Cupa Mondială la sărituri cu schiurile

Complexul olimpic de la Râșnov va găzdui etapele de Cupă Mondială la sărituri cu schiurile de la mijlocul lunii februarie.

Autor: Nicolae Comănescu / 06 Ian. 2023

Halvor Egner Granerud a câștigat Turneul celor 4 Trambuline

Norvegianul Halvor Egner Granerud a câștigat cea de-a 71-a ediție a Turneului celor 4 Trambuline, după ce s-a impus în ultima etapă, la Bischofshofen (Austria).

Autor: Mihai Constantin / 24 Apr. 2024

Unirea Slobozia, promovare istorică în Superligă

A fost o seară plină de emoții și determinare la Mioveni, unde echipa Unirea Slobozia a făcut pasul spre culmile fotbalului românesc.

Autor: Nicolae Comănescu / 23 Apr. 2024

CSM Constanța, noua forță a baschetului feminin românesc

Baschetul feminin din România a avut de-a lungul timpului câteva echipe care au dominat pentru ani buni competiția internă.