Final de tur în Liga Zimbrilor. HC Dobrogea Sud a câștigat duelul cu Steaua București

Autor: Daniel Samoilă

Liga Zimbrilor și-a încheiat turul din sezonul regular. În unul dintre cele mai importante meciuri din etapa a 13-a, HC Drogrobea Sud a jucat acasă cu Steaua București.

Constănțenii antrenați de Sandu Iacob au făcut o primă repriză excelentă, mai ales în defensivă, conducând cu 14-9. În partea secundă, militarii au echilibrat situația, dar la final HC Drobrogea Sud a câștigat în fața Stelei cu 24-19.

Cei mai buni marcatori din tabăra gazdelor au fost Malinovic și Cutura, cu câte 4 goluri, în timp ce de la oaspeți s-a remarcat Vegar (4 goluri).

În clasament, constănțenii sunt pe locul cinci, cu 26 de puncte, iar Steaua e pe doi, cu 28 de puncte. Potaissa Turda este lider, având 30 de puncte.

Din Liga Zimbrilor se mai joacă în 2017 încă două etape din retur.

Autor: Constantin Boghiu / 10 Iul. 2018

Așa, da! România trece de Croația și merge în sferturile Mondialului de tineret

România a trecut în sferturile Mondialului de tineret organizat în Ungaria, după o victorie asupra puternicei naționale a Croației, cea care impresionase în faza grupelor.

Autor: Viorel Berbece / 08 Iul. 2018

Victorie cu Angola și locul al treilea în grupă. Urmează Croația în optimi

După eșecurile cu Olanda și Danemarca, România a terminat cu o victorie grupa de la Mondialul de handbal feminin U20, organizat în Ungaria.

Autor: Pompiliu Constantin / 08 Iul. 2018

Vive Kielce, în pragul falimentului

Câștigătoarea Ligii Campionilor la handbal masculin în 2016, echipa poloneză Vive Kielce, are mari probleme financiare.

Autor: Andrei Szabo / 16 Iul. 2018

Ziua CR7 la Torino. Cristiano Ronaldo a acaparat atenția presei din Italia

Portughezul Cristiano Ronaldo a fost în centrul atenției în ultimele zile, iar astăzi a acaparat spațiul media.

Chivu debutează în cariera de antrenor la Inter Milano

După ce a cochetat cu ideea de lucra în zona administrativă a unui club de fotbal, Cristian Chivu a luat o decizie surprinzătoare.

Autor: Viorel Berbece / 16 Iul. 2018

10 tineri jucători de urmărit în noul sezon de Liga 1

Înaintea startului de sezon 2018/2019 în Liga 1, vă propunem zece tineri jucători, debutanți sau cvasi-debutanți în primul eșalon, care promit lucruri frumoase pe viitor.