Maria Boldor a câștigat din nou Cupa României la floretă

Pentru al treilea an la rând, sportiva de la Steaua și-a adjudecat trofeul național. Scrimera Maria Boldor a câștigat proba individuală de floretă din cadrul Cupei României.

Concursul a avut loc în sala de la Baza Politehnica 2 din Timișoara. Maria Boldor a învins-o în finală pe colega sa Mălina Călugăreanu cu scorul de 15-10.

În finala mică, Maria Udrea (CSA Steaua) a dispus cu 15-6 de Petra Magyar (CSU Poli Timișoara), potrivit site-ului Federației Române de Scrimă. La startul concursului au fost 18 sportive.

Dacă vă plac articolele noastre, vă invităm să ne citiți zilnic și să ne urmăriți pe Facebook sau Twitter ! www.ziaruldesport.ro încearcă să vă aducă în fiecare zi cele mai importante știri, analize, editoriale, reportaje și interviuri din lumea sportului.

Autor: Nicolae Comănescu / 27 Apr. 2024

Floretista Mălina Călugăreanu s-a calificat la Jocurile Olimpice

Mălina Călugăreanu a reușit să se califice pentru Jocurile Olimpice de la Paris.

Autor: Nicolae Comănescu / 20 Apr. 2024

Scrima masculină românească are viitor. Echipa de sabie juniori este vicecampioană mondială

România este campioana europeană en-titre la sabie masculin juniori.

Autor: Nicolae Comănescu / 09 Oct. 2023

Cartea "Forţa femeilor în sport", un volum care poate inspira tinerele generații

Muzeul Sportului din Capitală a găzduit lansarea volumului "Forţa femeilor în sport".

Autor: Pompiliu Constantin / 28 Apr. 2024

Opinie / FCSB, campioana României, prin consecvență și forța grupului

FCSB s-a impus în acest sezon nu neapărat pentru că a avut individualități superioare celorlalți

Lăcrămioara Perijoc și Claudia Nechita, medaliatele României la Europenele de Box

Doar două medalii a obținut delegația României la Campionatele Europene de Box. Fetele au fost cele care au urcat pe podium.