Surpriză în voleiul românesc. Antrenorul Arcadei Galați a demisionat

Autor: Nicolas Grama

Echipa de volei masculin Arcada Galaţi, care a câştigat în 2017 Cupa şi Supercupa României, a rămas fără antrenorul Nikolai Jeliazkov.

Acesta a demisionat din funcţie la o zi după victoria împotriva campioanei CSVM Zalău, scor 3-1.

Arcada Galați este pe locul secund în campionatul intern, cu 15 puncte, după liderul Steaua (18 puncte).

Nikolai Jeliazkov și-a justificat demisia prin faptul că nu se mai înțelege cu conducerea.

„Din cauza modului complet diferit în care înţelegem voleiul, demisionez din funcţia de antrenor principal al echipei Arcada Galaţi. În perioada în care am activat aici, echipa a câştigat singurele trofee din istoria sa – Cupa şi Supercupa României. De asemenea, echipa este în top în clasamentul Diviziei A. Personal, nu pot face mai mult de atât. Forţa, Arcada”, a anunțat Nikolai Jeliazkov.

Tehnicianul bulgar a sosit la Arcada Galați în martie 2017, iar sub comanda sa echipa a câștigat singurele trofee din istoria clubului.

Autor: Nicolae Comănescu / 09 Oct. 2023

Cartea "Forţa femeilor în sport", un volum care poate inspira tinerele generații

Muzeul Sportului din Capitală a găzduit lansarea volumului "Forţa femeilor în sport".

Autor: Nicolae Comănescu / 14 Iul. 2023

Voleibalistul Daniel Chiţigoi a semnat cu campioana Europei

Pentru Daniel Chiţigoi este primul sezon în afara României.

Autor: Nicolae Comănescu / 06 Iun. 2023

Dinamo a transferat o voleibalistă din naționala Franței

Echipa de volei feminin Dinamo Bucureşti are planuri mari pentru sezonul viitor.

Autor: Mihai Constantin / 24 Apr. 2024

Unirea Slobozia, promovare istorică în Superligă

A fost o seară plină de emoții și determinare la Mioveni, unde echipa Unirea Slobozia a făcut pasul spre culmile fotbalului românesc.

Autor: Nicolae Comănescu / 23 Apr. 2024

CSM Constanța, noua forță a baschetului feminin românesc

Baschetul feminin din România a avut de-a lungul timpului câteva echipe care au dominat pentru ani buni competiția internă.