Vișoiu, primul sub linie la Spielberg. Leclerc a câștigat cursa

Autor: Daian Cutu

Robert Vișoiu a terminat pe locul 11 prima cursa de la Spielberg din Formula 2, antecamera Formulei 1.

Pilotul român al celor de la Campos Racing a fost primul sub linie la puncte, deși în mare parte s-a aflat pe locul 10, dar pe final a fost depășit de indonezianul Sean Gelael, de la Arden International.

Cursa i-a revenit monegascului Charles Leclerc, de la echipa Prema Racing, care ocupă primul loc în clasamentul general. Pe locul secund la distanță de o secundă și 300 de sutimi s-a clasat canadianul Nicholas Latifi, de la DAMS. Pe locul trei s-a clasat italianul Antonio Fuoco.

Mâine are loc cursa secundă, cu începere de la ora 11:20.

Autor: Mihai Constantin / 22 Oct. 2023

Formula 1: Verstappen, la a 50-a victorie în Marele Circ. Ce înseamnă acest lucru ?

Max Verstappen a obținut cea de-a 50-a victorie în Formula 1 și a glumit.

Autor: Nicolae Comănescu / 12 Oct. 2023

Bernie Ecclestone, condamnat la 17 luni de închisoare cu suspendare și plata a 750 de milioane de euro

Bernie Ecclestone este unul dintre fondatorii Formulei 1, competiție pe care a dus-o la un nivel înalt de popularitate.

Autor: Mihai Constantin / 19 Iun. 2023

Verstappen si restul lumii. Olandezul de la Red Bull a bifat a sasea victorie a sezonului in MP al Canadei

Max Verstappen continua sa faca legea pe circuitele de Formula 1 si se indreapta cu pasi repezi spre al treilea titlu consecutiv in Marele Circ.

Autor: Mihai Constantin / 24 Apr. 2024

Unirea Slobozia, promovare istorică în Superligă

A fost o seară plină de emoții și determinare la Mioveni, unde echipa Unirea Slobozia a făcut pasul spre culmile fotbalului românesc.

Autor: Nicolae Comănescu / 23 Apr. 2024

CSM Constanța, noua forță a baschetului feminin românesc

Baschetul feminin din România a avut de-a lungul timpului câteva echipe care au dominat pentru ani buni competiția internă.