Americanul Steven Nyman a câștigat proba de coborâre de la Val Gardena

Autor: Nicolas Grama

Americanul Steven Nyman a câștigat  proba de coborâre disputată în stațiunea italiană Val Gardena, în cadrul Cupei Mondiale de schi alpin.

Nyman, 32 ani, este la a treia sa victorie în Cupa Mondială. El a fost urmat în clasament de norvegianul Kjetil Jansrud la 31 sutimi și de italianul Dominik Paris la 1sec15 sutimi.

Cursa a fost întreruptă timp de 20 minute, din cauza căzăturii austriacului Florian Scheiber, care a fost transportat apoi cu elicopterul la spital.

În clasamentul general al Cupei Mondiale, norvegianul Kjetil Jansrud l-a devansat pe fostul lider, austriacul Marcel Hirscher.

Autor: Nicolae Comănescu / 06 Dec. 2023

VIDEO / Cine este Ilia Malinin, patinatorul care a reuşit 6 sărituri cvadruple într-o reprezentație la Beijing

Americanul Ilia Malinin s-a remarcat la Grand Prix-ului de la Beijing

Autor: Guy Gama / 09 Oct. 2023

VIDEO / Petr Cech s-a reconvertit profesional și e la fel de priceput și la hochei pe gheață

Fostul portar de fotbal Petr Cech s-a orientat către un alt sport unde își etalează calitățile.

Autor: Nicolae Comănescu / 01 Iun. 2023

VIDEO / Marius Gliga, noul coordonator al secției de hochei pe gheață la Corona Brașov

Marius Gliga este considerat unul dintre cei mai mari hocheiști români ai tuturor timpurilor.