Hamilton s-a impus în Marele Premiu al Belgiei

Lewis Hamilton (Mercedes) domină autoritar și acest sezon de Formula 1. Britanicul a câştigat Marele Premiu al Belgiei, a şaptea etapă a Campionatului Mondial.

Pentru Hamilton este al cincilea succes din acest sezon, ceea ce îl face pe britanic să acumuleze 157 de puncte, cu 47 peste al doilea clasat, Max Verstappen.

La finalul cursei, Lewis Hamilton l-a omagiat pe actorul Chadwick Boseman, care a încetat din viaţă în acest weekend, la vârsta de 42 de ani.

Pe locul doi în Marele Premiu al Belgiei a terminat Valtteri Bottas (Mercedes), iar pe trei Max Verstappen (Red Bull Racing).

Top 10 a fost completat de Daniel Ricciardo (Renault), Esteban Ocon (Renault), Alexander Albon (Red Bull Racing), Lando Norris (McLaren), Pierre Gasly (AlphaTauri), Lance Stroll (Racing Point) şi Sergio Perez (Racing Point).

Cursa următoare, Marele Premiu al Italiei, va avea loc în data de 6 septembrie, la Monza.

Autor: Maria Sorescu / 05 Sept. 2020

VIDEO / Accident spectaculos în Raliul Iașiului. Mașina lui Tempestini s-a făcut praf și a luat foc

Raliul Iaşului, competiţie care se desfăşoară în acest weekend, a oferit cel mai spectaculos accident al sezonului.

Autor: Andrei Szabo / 04 Sept. 2020

Netflix pregătește o mini serie despre viața lui Ayrton Senna

Viaţa lui Ayrton Senna da Silva a fost mereu un subiect atractiv pentru fanii din lumea motorsportului.

Autor: Andrei Szabo / 16 Aug. 2020

Formula 1: Hamilton a câștigat Marele Premiu al Spaniei

Lewis Hamilton a reușit un nou succes în Formula 1. Britanicul de la Mercedes a câştigat Marele Premiu al Spaniei, a şasea etapă a Campionatului Mondial.

Liga 2: Farul și Dunărea Călărași au maximum de puncte

Etapa secundă din liga a doua a fost mai animată decât prima.

Premier League: Chelsea l-a adus pe Havertz, Everton mută cu Allan

Echipele din Premier League sunt dispuse să cheltuie cei mai mulți bani în această pauză de vară, iar Chelsea Londra este cel mai activ club pe piața transferurilor.