Albert Saritov, argint la Europenele de lupte

Romania a incheiat cu trei medalii Europenele de lupte. Sportivul naturalizat Albert Saritov a obţinut medalia de argint la categoria 97 kg din cadrul competiţiei de lupte libere de la Roma.

Saritov a fost învins în finală de rusul Abdulraşid Sadulaev (6-0). Pe treapta a treia a podiumului au urcat georgianul Elizbar Odikadze şi italianul Abraham de Jesus Conyedo Ruano.

Medalia lui Saritov este a treia pentru România la CE de lupte de la Roma, după aurul obţinut de Alin Alexuc-Ciurariu la lupte greco-romane (130 kg) şi bronzul Cătălinei Axente la lupte feminin (72 kg).

Albert Saritov a devenit cetăţean român în 2016. El a făcut parte din echipa olimpică a României la JO de la Rio, competiţie la care a câştigat medalia de bronz la lupte libere, la categoria 97 kg.

Autor: Maria Sorescu / 14 Feb. 2020

Cătălina Axente, bronz european la lupte

Dupa aurul obtinut de Alin Alexuc, Romania a mai adunat o medalie la Europenele de lupte de la Roma.

Autor: Andrei Szabo / 12 Feb. 2020

Alin Alexuc, campion european la lupte

Alin Alexuc-Ciurariu a obţinut prima medalie pentru delegația României la Europenele din Italia.

Autor: Maria Sorescu / 12 Dec. 2019

CSA Steaua și-a premiat cei mai buni sportivi: Alina Vuc, marea câștigătoare

Clubul Sportiv al Armatei Steaua a organizat un eveniment în cadrul căruia a răsplătit cei mai buni sportivi ai anului 2019.

Autor: Maria Sorescu / 09 Apr. 2020

EXCLUSIV / Internaționala suedeză Mikaela Massing va semna cu Baia Mare

CS Minaur Baia Mare are planuri îndrăznețe pentru sezonul viitor și se gândește chiar la titlu.

Inedit / O bâtă de baseball istorică a fost vândută cu un milion de dolari

Presa americană anunță rezultatul unei licitații spectaculoase, care a avut ca subiect o bâtă de baseball care i-a aparţinut lui Lou Gehrig.

Autor: Andrei Szabo / 09 Apr. 2020

Boloni și-a anunțat plecarea de la Antwerp. Clubul îl contrazice

Jurnaliștii belgieni susțin că dacă Ladislau Boloni va pleca, în locul său va veni Marc Wilmots, fostul selecționer al Belgiei.