Bogdan Marişca a câştigat Raliul Sibiului

Ultima etapă a Campionatului Naţional de Raliuri Dunlop 2018 s-a desfășurat la Sibiu. Învingător a ieșit echipajul format din Bogdan Marişca și Sebastian Itu (Ford Fiesta R5).

Cei doi au terminat la mai bine de 10 secunde de echipajul Valentin Porcişteanu/Dan Dobre (Skoda Fabia R5).

Podiumul a fost completat de Dan Gîrtofan și Tudor Mârza (Skoda Fabia R5), la peste 18 secunde de învingători.

În clasamentul final al piloţilor, Simone Tempestini s-a clasat pe prima poziţie, cu 208 puncte, urmat de Valentin Porcişteanu, 178 puncte, Bogdan Marişca, 169 puncte și Dan Gîrtofan, 148 puncte.

În clasamentul final pe echipe, primul loc a fost ocupat de Napoca Rally Academy, 618 puncte, urmată de DTO-Tellur RT, 517 puncte, Prorally Team Braşov, 417 puncte, etc.

Autor: Andrei Szabo / 09 Iun. 2019

Cursă cu scandal la Montreal ! Vettel a trecut primul linia de sosire, Hamilton desemnat câștigător

Marele Premiu al Canadei a avut un final cu scandal.

Autor: Andrei Szabo / 02 Iun. 2019

WRC: Ott Tanak a câștigat Raliul Portugaliei și a relansat lupta la titlu

În clasamentul rundei, Tänak a fost urmat de belgianul Thierry Neuville (Hyundai) şi de francezul Sébastien Ogier (Citroën).

Autor: Andrei Szabo / 21 Mai 2019

Doliu în Formula 1. S-a stins Niki Lauda

Una dintre cele mai cunoscute figuri ale Formulei 1 ne-a părăsit.

Autor: Andrei Szabo / 26 Iun. 2019

Fotbal european: David Silva nu prelungește cu Manchester City, iar Andre Gomes lasă Barcelona pentru Chelsea

Piața transferurilor ne oferă o nouă zi intensă.

Autor: Maria Sorescu / 26 Iun. 2019

Dinamo i-a achiziționat pe Gabriel Moura şi Slavko Perovic

Dinamo a cooptat un fundaș și un atacant.

Autor: Andrei Szabo / 25 Iun. 2019

Internaționalul de tineret Adrian Rus a semnat cu MOL Vidi

Adrian Rus este unul dintre remarcații Campionatului European sub 21 de ani din Italia.