Bogdan Marişca a câştigat Raliul Sibiului

Ultima etapă a Campionatului Naţional de Raliuri Dunlop 2018 s-a desfășurat la Sibiu. Învingător a ieșit echipajul format din Bogdan Marişca și Sebastian Itu (Ford Fiesta R5).

Cei doi au terminat la mai bine de 10 secunde de echipajul Valentin Porcişteanu/Dan Dobre (Skoda Fabia R5).

Podiumul a fost completat de Dan Gîrtofan și Tudor Mârza (Skoda Fabia R5), la peste 18 secunde de învingători.

În clasamentul final al piloţilor, Simone Tempestini s-a clasat pe prima poziţie, cu 208 puncte, urmat de Valentin Porcişteanu, 178 puncte, Bogdan Marişca, 169 puncte și Dan Gîrtofan, 148 puncte.

În clasamentul final pe echipe, primul loc a fost ocupat de Napoca Rally Academy, 618 puncte, urmată de DTO-Tellur RT, 517 puncte, Prorally Team Braşov, 417 puncte, etc.

Autor: Andrei Szabo / 01 Feb. 2019

Formula 1: Echipa Sauber își schimbă numele din acest sezon

Formula 1 este tot mai aproape de startul unui nou sezon.

Autor: Andrei Szabo / 17 Ian. 2019

Nasser al-Attiyah a câştigat Raliul Dakar la clasa auto. Toby Price s-a impus la moto

Raliul Dakar a ajuns la final. Pilotul qatariot Nasser al-Attiyah (Toyota) a câştigat competiția, la Lima.

Autor: Andrei Szabo / 16 Ian. 2019

Emanuel Gyenes a abandonat la Raliul Dakar

Raliul Dakar a generat numeroase abandonuri la această ediție.

Autor: Andrei Szabo / 21 Feb. 2019

Liga Campionilor: demonstrații de forță pentru Manchester City și Atletico Madrid

După o seară fără gol, Liga Campionilor ne-a oferit mai mult spectacol. Manchester City și Atletico Madrid au fost câștigătoarele serii.

Autor: Andrei Szabo / 20 Feb. 2019

Liga Zimbrilor: victorii importante în deplasare pentru Steaua, Dobrogea Sud și Călărași

Liga Naţională de handbal masculin a programat o etapă intermediară cu numeroase meciuri interesante.

Autor: Maria Sorescu / 20 Feb. 2019