Bogdan Marişca a câştigat Raliul Sibiului

Ultima etapă a Campionatului Naţional de Raliuri Dunlop 2018 s-a desfășurat la Sibiu. Învingător a ieșit echipajul format din Bogdan Marişca și Sebastian Itu (Ford Fiesta R5).

Cei doi au terminat la mai bine de 10 secunde de echipajul Valentin Porcişteanu/Dan Dobre (Skoda Fabia R5).

Podiumul a fost completat de Dan Gîrtofan și Tudor Mârza (Skoda Fabia R5), la peste 18 secunde de învingători.

În clasamentul final al piloţilor, Simone Tempestini s-a clasat pe prima poziţie, cu 208 puncte, urmat de Valentin Porcişteanu, 178 puncte, Bogdan Marişca, 169 puncte și Dan Gîrtofan, 148 puncte.

În clasamentul final pe echipe, primul loc a fost ocupat de Napoca Rally Academy, 618 puncte, urmată de DTO-Tellur RT, 517 puncte, Prorally Team Braşov, 417 puncte, etc.

Autor: Andrei Szabo / 21 Oct. 2018

Formula 1: Raikkonen se impune în SUA, iar lupta la titlu va continua în Mexic

Marele Premiu de Formula 1 al SUA a avut o derulare surprinzătoare, iar mult așteptatul succes al lui Lewis Hamilton nu a venit.

Autor: Andrei Szabo / 08 Oct. 2018

Vietnam, șanse mari de a găzdui o etapă de Formula 1

Presa internațională vine cu o informație surprinzătoare.

Autor: Andrei Szabo / 07 Oct. 2018

Formula 1: Lewis Hamilton, triumfător în Japonia și aproape campion mondial

Lewis Hamilton este tot mai aproape de titlul de campion mondial.

Autor: Maria Sorescu / 22 Oct. 2018

CFR Cluj l-a numit pe Daniel Stanciu în funcția de director sportiv

CFR Cluj este lider în Liga 1 și se întărește la nivel administrativ.

Autor: Andrei Szabo / 22 Oct. 2018

Mai mult decât o victorie. O descătușare. Ce înseamnă succesul Craiovei cu FCSB

CS Universitatea Craiova a învins cu 2-1 FCSB, în ziua trecerii în neființă a lui Ilie Balaci.

Scrisoarea din Belgia a lui Ladislau Boloni, la aflarea veștii că Ilie Balaci s-a stins

Ladislau Boloni și Ilie Balaci au fost buni prieteni.