Cupa Blajului la volei feminin a fost adjudecată de echipa locală

Vicecampioana Europei la volei feminin a găzduit Cupa Blajului, pe care tot ea a câștigat-o. Echipa lui Darko Zakoc a obţinut victorii categorice în ambele meciuri susţinute.

CSM Volei Alba Blaj a învins-o pe UVT Agroland Timişoara cu 4-0 (26-24, 25-17, 25-22, 25-8), iar pe CSM Lugoj tot cu 4-0 (25-16, 25-18, 25-15, 25-17).

Pe locul al doilea s-a clasat CSM Lugoj, victorioasă în faţa echipei UVT Agroland Timişoara cu 3-1 (26-24, 25-21,17-25, 25-9).

Potrivit regulamentului turneului, fiecare meci a avut cel puţin patru seturi, iar în cazul în care ar fi fost egalitate, 2-2, s-ar fi jucat un set decisiv.

Autor: Maria Sorescu / 12 Feb. 2019

Semifinală românească în Cupa CEV la volei feminin: Alba Blaj-Știința Bacău

România va avea din nou o finalistă într-o competiție europeană de volei feminin.

Autor: Andrei Szabo / 23 Ian. 2019

Naționala de volei feminin a României și-a aflat adversarele de la Campionatul European

România va juca pentru a 12-a oară la un Campionat European.

Autor: Maria Sorescu / 22 Ian. 2019

Ştiinţa Bacău s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei CEV

Ştiinţa Bacău a reuşit performanța zilei.

Autor: Flaviu Ilie / 16 Feb. 2019

Analiză/ Asemănările dintre Mohamed Salah și James Harden

Mohamed Salah și James Harden au fost comparați pe baza prestațiilor din acest sezon, în Premier League, respectiv NBA, iar între cei doi au fost găsite mai multe asemănări.

VIDEO/ Răzvan Marin, îmcă un gol pentru Standard Liege în campionatul Belgiei

Răzvan Marin a ajuns la patru goluri în acest sezon după reușita de vineri seara din meciul cu Lokeren.

Autor: Flaviu Ilie / 14 Feb. 2019

Tottenham câștigă la scor de neprezentare duelul cu Borussia Dortmund și este cu un pas în sferturile UEFA Champions League

Lucien Favre a pierdut duelul cu omologul său, Mauricio Pochettino, iar Dortmund este cu un pas în afara competiției.