Sportul Snagov este noul lider din Liga 2, după victoria cu UTA

Laszlo Balint a reușit să construiască o echipă puternică la Sportul Snagov, iar după opt runde formația sa nu doar că este neînvinsă, dar conduce liga secundă.

Dănălache și compania au câștigat și confruntarea cu UTA, o pretendentă la promovarea în Liga 1. Sportul Snagov s-a impus cu 2-1, pe teren propriu, în etapa a VIII-a a Ligii a II-a.

Meciul a fost echilibrat în prima repriză, iar scorul a fost 0-0. Golurile au venit în partea secundă, de la Darius Buia '61 şi Dănălache '90+4 (p) pentru gazde, respectiv Rus '66 pentru oaspeți.

UTA putea prelua conducerea în minutul 70, dar Alexandru Pop a ratat o lovitură de la 11 metri. În urma acestui rezultat, Sportul Snagov a urcat pe locul 1 în clasament, cu 20 de puncte. Academica Clinceni este pe locul 2, cu 18 puncte, iar Petrolul pe 3, cu 16 puncte.

Autor: Maria Sorescu / 20 Apr. 2019

Țucudean, revenire decisivă pentru CFR Cluj

CFR Cluj se menține lider în Liga 1, după ce a câștigat deplasarea de la Sepsi Sfântu Gheorghe, în etapa a şasea a play-off-ului.

Autor: Andrei Szabo / 20 Apr. 2019

Liga 2: Clinceni, de neoprit. Chindia se împiedică

Academica Clinceni continuă să impresioneze în liga secundă.

Mihai Teja a vorbit despre relația cu patronul, sistemul VAR și posibila venire a lui Ianis Hagi

Mihai Teja este sub o permanentă presiune la FCSB. Antrenorul a discutat într-o conferința de presă despre câteva subiecte sensibile.

Juventus, din nou campioana Italiei. Record pentru Cristiano Ronaldo

Juventus Torino a monopolizat campionatul Italiei.

Stranieri în acțiune: Rotariu marchează din nou, Grigore punctează din penalty

După ce Răzvan Marin și Nicolae Stanciu u marcat vineri, alți internaționali au ieșit în evidență