Sportul Snagov este noul lider din Liga 2, după victoria cu UTA

Laszlo Balint a reușit să construiască o echipă puternică la Sportul Snagov, iar după opt runde formația sa nu doar că este neînvinsă, dar conduce liga secundă.

Dănălache și compania au câștigat și confruntarea cu UTA, o pretendentă la promovarea în Liga 1. Sportul Snagov s-a impus cu 2-1, pe teren propriu, în etapa a VIII-a a Ligii a II-a.

Meciul a fost echilibrat în prima repriză, iar scorul a fost 0-0. Golurile au venit în partea secundă, de la Darius Buia '61 şi Dănălache '90+4 (p) pentru gazde, respectiv Rus '66 pentru oaspeți.

UTA putea prelua conducerea în minutul 70, dar Alexandru Pop a ratat o lovitură de la 11 metri. În urma acestui rezultat, Sportul Snagov a urcat pe locul 1 în clasament, cu 20 de puncte. Academica Clinceni este pe locul 2, cu 18 puncte, iar Petrolul pe 3, cu 16 puncte.

Autor: Andrei Szabo / 20 Feb. 2019

Liga 1: Bud a semnat cu Hermannstadt, Craiova l-a împrumutat pe Buzan în Liga 2

Liga1 continuă să înregistreze transferuri pentru perioada de iarnă.

Autor: Andrei Szabo / 19 Feb. 2019

Mutări în Liga 1: Concordia a adus un tunisian, Sepsi l-a cedat pe Drăghici

Echipele din Liga 1 continuă să profite de perioada de transferuri, care se închide pe 25 februarie.

CFR Cluj l-a demis pe Antonio Conceicao. Minteuan, interimar

Lipsa de rezultate pozitive din ultima perioadă i-a determinat pe șefii lui CFR Cluj sa-i propună antrenorului Antonio Conceicao rezilierea contractului.

Autor: Andrei Szabo / 21 Feb. 2019

Liga Campionilor: demonstrații de forță pentru Manchester City și Atletico Madrid

După o seară fără gol, Liga Campionilor ne-a oferit mai mult spectacol. Manchester City și Atletico Madrid au fost câștigătoarele serii.

Liga Zimbrilor: victorii importante în deplasare pentru Steaua, Dobrogea Sud și Călărași

Liga Naţională de handbal masculin a programat o etapă intermediară cu numeroase meciuri interesante.

Autor: Maria Sorescu / 20 Feb. 2019