VIDEO/ Andrea Dovizioso, câștigător la Misano. Gest inconștient la Moto 2

Autor: Flaviu Ilie

Andrea Dovizioso a câștigat Marele Premiu de la Misano, bifând astfel prima victorie pentru Ducati în San Marino după 11 ani. Podiumul a fost completat de Marc Marquez si Cal Crutchlow, cei doi profitând de căzătura din penultimul tur a lui Jorge Lorenzo.

Astfel, Marquez își extinde avansul față de Valentino Rossi în clasamentul piloților, după ce Il Dottore a terminat pe locul șapte.

Momentul zilei a avut loc la Moto 2. Romano Fenati a fost descalificat după un gest care încalcă regulile fairplay-ului. Fenati l-a împins pe Stefano Manzi, după cum se vede în videoclip, iar gestul său i-a atras descalificarea plus eventuale sancțiuni.

La Moto 2 cursa a fost câștigată de Francisco Bagnaia, iar la clasa mezină câștigător a fost Lorenzo Dalla Porta.

Autor: Flaviu Ilie / 16 Sept. 2018

Formula I: Lewis Hamilton, câștigător în Singapore

Lewis Hamilton i-a devansat pe Max Verstappen și Sebastian Vettel în Marele Premiu din Singapore

Autor: Andrei Szabo / 11 Sept. 2018