VIDEO / Keșeru înscrie un gol decisiv, direct din corner, în meciul cu Levski

Claudiu Keşeru traversează o perioadă excelentă în campionatul Bulgariei. Atacantul român a fost protagonistul meciului Levski Sofia-Ludogoreţ Razgrad, 0-1.

Confruntarea a contat pentru etapa a treia a play-off-ului primei ligi de la sud de Dunăre.

Claudiu Keșeru și Cosmin Moţi au fost titulari la Ludogoreț, în timp ce Sergiu Buş a rămas pe banca de rezerve la Levski.

Fostul atacant al lui Nantes a avut ocazia să deschidă scorul în minutul 52, dar a ratat penalty-ul acordat de arbitru. Keșeru s-a revanșat în minutul 83, atunci când a marcat direct din corner, iar acest gol a decis soarta celor trei puncte.

Claudiu Keşeru a ajuns la 20 de goluri în acest sezon, dintre care patru au fost reușite în cele trei meciuri din play-off.

Iată mai jos golul înscris de Claudiu Keșeru:

Autor: Maria Sorescu / 25 Apr. 2018

Sevilla va continua cu antrenorul Montella, dar a demis directorul sportiv

FC Sevilla a făcut deja bilanțul acestui sezon și a luat câteva măsuri.

Autor: Ilie Flaviu / 24 Apr. 2018

Spectacol pe Anfield! Liverpool se impune categoric, însă Roma speră la încă un comeback

Liverpool a învins-o pe Roma cu 5-2, însă italienii speră la o revenire pe Olimpico.

Autor: Maria Sorescu / 23 Apr. 2018

Precizie japoneză. Astra a învins CSU Craiova cu golul lui Seto

Astra Giurgiu a reușit primul succes în play-off, pe teren propriu, în confruntarea cu ocupanta locului al treilea CS Universitatea Craiova.

Sarabanda breakurilor. Irina Begu, calificată în sferturi la Istanbul

Orașul Istanbul este gazda turneului WTA de 280 de puncte TEB BNP Paribas Cup, unde Irina-Camelia Begu a obținut o victorie importantă.

Autor: Andrei Szabo / 25 Apr. 2018

FRF vrea să reformeze Liga 2 și Liga 3 pentru a evita retragerile în plin campionat

Fotbalul românesc a fost marcat în ultimele sezoane de numeroase retrageri din motive financiare.