Drumul Olimpiei se încheie în Suedia. Rosengard-Olimpia 4-0

Autor: Dionisie Rotaru

După înfrângerea la limită de săptămână trecută (1-0), Olimpia CFF Cluj a fost depășită net la Malmo, în returul „dublei” cu echipa suedeză FC Rosengard din Liga Campionilor la fotbal feminin.

Clujencele au rezistat 37 de minute în fața mult mai titratei adversare din Scandinavia, până când atacantul naționalei Germaniei,  Anja Mittag, a spart gheața.

Landeka (63'), Folkesson (75') și Viggosdottir (93') au completat seara neagra pentru formația românească.  Ana Voicu a fost eliminată în minutul 88, pentru cumul de cartonașe.

Fetele antrenate de Mirel Albon au avut și ceva ghinion, întâlnind atât de devreme în faza eliminatorie o formație cu experiența și forța lui FC Rosengard, dar cu siguranța experiența acestor meciuri le va ajuta să progreseze.

Olimpia Cluj: McVicker - Nagy, Meluță, Richardson (Răduc 77'), Giurgiu - Tărășilă (Bîtea 55'), Borțan - Ciolacu, Voicu, Leinert - Carp (Lunca 46')

Dacă vă plac articolele noastre, vă invităm să ne dați un LIKE pe facebook sau să ne urmăriți și pe twitter. Vă mulțumim !

Autor: Dionisie Rotaru / 20 Oct. 2017

Belgia-România 3-2. „Tricolorele” au fost la doar câteva minute distanță de o surpriză

În al doilea meci din preliminariile pentru Mondialul de fotbal feminin din 2019, România a pierdut la limită pe terenul Belgiei.

Autor: Nicolas Grama / 20 Oct. 2017

VIDEO / Kobe Bryant, coleg pentru o zi cu fotbaliștii lui PSG

Fostul baschetbalist american Kobe Bryant a mers în cantonamentul echipei Paris Saint-Germain, unde a făcut cunoştinţă cu fotbaliştii şi s-a jucat cu o minge.

Autor: Daniel Samoilă / 20 Oct. 2017

Iker Casillas, pedepsit de Porto pentru comportament nesportiv

Iker Casillas riscă să nu mai joace în următoarea perioadă la Porto după comportamentul nesportiv din ultima săptămână.

Liga 1: Victorie în ultimele minute pentru CS U Craiova pe terenul Chiajnei. Oltenii sunt pe doi în clasament

CS U Craiova câștigă în ultimele minute la Chiajna și obține un rezultat important în lupta pentru titlu în Liga 1.

Autor: Maria Sorescu / 20 Oct. 2017

Melinda Geiger, cea mai bună jucătoare a lui Brest, dar echipa ei a pierdut în ultima secundă în Liga Campionilor

Melinda Geiger a reușit un nou meci foarte bun pentru echipa franceză Brest în Liga Campionilor.