VIDEO / Viitorul a câștigat Liga Elitelor, după o finală-thriller cu Dinamo

Pentru a treia oară la rând, Viitorul a devenit campioana Ligii Elitelor, competiție rezervată echipelor sub 19 ani. Trofeul a fost decis de loviturile de departajare.

În timpul regulamentar, scorul a între Viitorul și Dinamo a fost 2-2. Constănţenii au revenit după ce Dinamo a avut un avantaj de două goluri.

FC Dinamo a condus la pauză cu 2-0, după reuşitele lui Diniţă (38) şi Florescu (45). În repriza a doua, Viitorul i-a trimis însă în teren pe Alexi Pitu şi Louis Munteanu, jucători cu experienţa Ligii 1. Grosu a reuşit să reducă din diferenţă (61), iar Munteanu a egalat în prelungiri şi câştigătoarea s-a decis la loviturile de departajare.

Au marcat de la 11 metri: Borcea, Geamănă, Floarea, pentru Dinamo, respectiv Munteanu, Grameni, Pitu, Georgescu, pentru Viitorul. Cei care au ratat au fost Stan şi Mitran de la Dinamo şi Dănuleasa de la Viitorul.

FC Viitorul va reprezenta România în Youth League, echivalentul Ligii Campionilor pentru juniori U19. Iată mai jos derularea meciului:

Autor: Maria Sorescu / 05 Sept. 2020

Liga 2: Farul și Dunărea Călărași au maximum de puncte

Etapa secundă din liga a doua a fost mai animată decât prima.

Autor: Maria Sorescu / 04 Sept. 2020

Transferuri în Liga 1: Fiul lui Claude Puel a venit la Voluntari, iar Dinamo a mai adus un spaniol

FC Voluntari a făcut două transferuri într-o singură zi.

Autor: Andrei Szabo / 03 Sept. 2020

VIDEO / Cristi Tănase a semnat cu Academica Clinceni

Academica Clinceni nu mai vrea să aibă emoțiile din sezonul trecut și a adus un fotbalist cu experiență.

VIDEO / Accident spectaculos în Raliul Iașiului. Mașina lui Tempestini s-a făcut praf și a luat foc

Raliul Iaşului, competiţie care se desfăşoară în acest weekend, a oferit cel mai spectaculos accident al sezonului.

Premier League: Chelsea l-a adus pe Havertz, Everton mută cu Allan

Echipele din Premier League sunt dispuse să cheltuie cei mai mulți bani în această pauză de vară, iar Chelsea Londra este cel mai activ club pe piața transferurilor.