VIDEO/ Alexandru Mitriță aduce victoria pentru New York City în minutele de final

Autor: Flaviu Ilie

Alexandru Mitriță a marcat golul cu numărul cinci în tricoul lui New York City. Reușita sa a adus victoria în disputa cu Colorado Rapids.

Internaționalul român a început partida de pe banca de rezerve și nu a intrat pe teren până în minutul 63 când l-a înlocuit pe Sebastian Ibeagha.

Rapids au deschis scorul repede, în minutul șase prin fundașul în vârstă de 16 ani, Sebastian Anderson. Lipsa de experiență și-a spus cuvântul în minutul 30 când același Anderson a fost eliminat.

Heber, golgheterul echipei din New York, a egalat până la pauză, iar golul lui Mitriță din minutul 83 a adus cele trei puncte.

New York City se află pe locul patru în Conferința de Est, la opt lungimi de undă de prima clasată, Philadelphia Union. De menționat că Mitriță &co. au mai puține meciuri disputate.

Autor: Viorel Berbece / 18 Aug. 2019

Vitoria lor sau victoria noastră? Analizăm hopul portughez din drumul spre grupele Europa League

Cu antrenor nou și cu mai toți jucătorii veniți din 2017 încoace la club, Vitoria Guimaraes este o echipă entuziastă, periculoasă, dar și limitată din alte puncte de vedere. O analiză a viitoarei adversare a celor de la FCSB, în cele ce urmează.

Autor: Andrei Szabo / 17 Aug. 2019

Bundesliga: Dortmund debutează în forță. Mainz-ul lui Maxim pierde la scor. Rezultatele primei etape

Borussia Dortmund a confirmat jocul bun din Supercupă și în prima etapă de campionat.

Autor: Flaviu Ilie / 17 Aug. 2019

Liga 2: FC Argeș câștigă la limită derby-ul etapei a treia împotriva "U" Cluj

FC Argeș a trecut de "U" Cluj la limită, scor 1-0, datorită golului înscris de căpitanul Năstăsie în minutul 58.