VIDEO/ Alexandru Mitriță aduce victoria pentru New York City în minutele de final

Autor: Flaviu Ilie

Alexandru Mitriță a marcat golul cu numărul cinci în tricoul lui New York City. Reușita sa a adus victoria în disputa cu Colorado Rapids.

Internaționalul român a început partida de pe banca de rezerve și nu a intrat pe teren până în minutul 63 când l-a înlocuit pe Sebastian Ibeagha.

Rapids au deschis scorul repede, în minutul șase prin fundașul în vârstă de 16 ani, Sebastian Anderson. Lipsa de experiență și-a spus cuvântul în minutul 30 când același Anderson a fost eliminat.

Heber, golgheterul echipei din New York, a egalat până la pauză, iar golul lui Mitriță din minutul 83 a adus cele trei puncte.

New York City se află pe locul patru în Conferința de Est, la opt lungimi de undă de prima clasată, Philadelphia Union. De menționat că Mitriță &co. au mai puține meciuri disputate.

Autor: Andrei Szabo / 06 Dec. 2019

Leicester City i-a prelungit contractul lui Brendan Rogers

Startul neașteptat de bun pe banca lui Leicester City i-a adus un bonus contractual lui Brendan Rodgers.

Autor: Andrei Szabo / 05 Dec. 2019

Liga 1: Astra, tot mai puternică. Giurgiuvenii au bifat a 7-a victorie consecutivă, după 1-0 pe terenul Viitorului

Astra Giurgiu este neoprit în Liga 1. Budescu, Alibec și compania au răpus-o și pe Viitorul, scor 1-0, chiar la Ovidiu, în ultimul meci al etapei a 19-a în Liga 1.

Autor: Andrei Szabo / 04 Dec. 2019

Galatasaray renunță la Florin Andone

Florin Andone se adaptase bine în Turcia, dar atacantul român a fost lovit de ghinion.

Autor: Maria Sorescu / 06 Dec. 2019

Corona Brașov a fost descalificată din Liga Națională

După excluderea din Cupa EHF, Corona Brașov a primit o lovitură și în plan intern.

Victorie de thriller ! România a răpus Ungaria la ultima fază și s-a calificat în grupele principale ale Mondialului

Așa cum a pierdut meciul cu Muntenegru, România a câștigat în fața Ungariei. Naţionala de handbal feminin a răsturnat spectaculos scorul în fața hanbalistelor din țara vecină.