Stranieri în acțiune: Rotariu marchează din nou, Grigore punctează din penalty

După ce Răzvan Marin și Nicolae Stanciu u marcat vineri, alți internaționali au ieșit în evidență. Dorin Rotariu a adus victoria formaţiei Astana în meciul cu echipa Kairat, 1-0, în etapa a şasea a campionatului Kazahstanului.

Rotariu a marcat unicul gol al partidei, în minutul 21. Jucătorul român a fost titular şi a rămas pe teren până în minutul 79.

Dorin Rotariu este la al patrulea gol pentru Astana.

Și fundașul Dragoş Grigore a înscris un gol pentru Ludogoreț. El a marcat din penalty în meciul câştigat acasă cu Botev Plovdiv, 3-0, în play-off-ul campionatului Bulgariei.

Grigore a marcat în minutul 37. Celelalte goluri au fost înscrise de Swierczok, în minutele 45 şi 89.

Adrian Popa și Claudiu Keşeru au fost titulari la echipa din Razgrad, dar atacantul a fost schimbat în minutul 22 din cauza unei probleme medicale.

Ludogoreţ Razgrad este lider în clasament, cu 70 de puncte, iar Botev este pe patru, cu 47 de puncte.

Autor: Andrei Szabo / 20 Mai 2019

VIDEO / Kroos și-a prelungit contractul cu Real Madrid

Real Madrid se gândește deja la viitor. Clubul i-a prelungit contractul mijlocaşului german Toni Kroos până în 2023.

Alexandru Băluță a devenit campion al Cehiei cu Slavia Praga

Slavia a remizat, scor 0-0, cu Banik Ostrava, iar cu o etapă înainte de final are un avans de trei puncte.

VIDEO / Galatasaray a devenit campioana Turciei

Lupta pentru titlul de campioană în Turcia s-a dat până în penultima etapă.

Autor: Maria Sorescu / 20 Mai 2019

Mutări importante la campioana SCM Râmnicu Vâlcea: 6 plecări și 6 veniri

SCM Râmnicu Vâlcea a produs marea surpriză în competiția internă de handbal feminin, devenind campioană.