Goga show, mai bine decât în zilele bune

Universitatea Cluj a câștigat cu scorul de 6-2 pe terenul celor de la Daco-Getica Bucureşti, dar nu succesul ardelenilor este impresionant, ci modul în care a jucat veteranul Dorin Goga.

Fotbalistul de aproape 35 de ani a marcat de două ori și a dat două pase decisive în primul meci al etapei a 29-a a Ligii a II-a.

Cu o presiune mare, după două eșecuri consecutive, și cu absențe importante, Universitatea Cluj a fost salvată de inspirația lui Dorin Goga.

Fostul jucător al lui Poli Timișaoara a jucat mai bine decât în cele mai bune zile ale sale în Liga 1. Goga a reușit o incursiune spectaculoasă la primul gol, reușit de Gavra (min. 31).

Chiar înainte de pauză, Goga a și marcat, ducând scorul la 2-0, dar adevărata bijuterie a meciului a venit în minutul 49. Mijlocașul a preluat cu dreptul și a înscris cu stângul spectaculos, fără speranțe pentru portarul gazdelor.

Goga și-a completat ziua perfectă cu încă o pasă de gol, pe final, după ce l-a umilit pe Motroc și i-a pasat excelent lui Hațiegan pentru 6-2.