Dinamo București câștigă categoric primul amical al iernii

Autor: Daniel Samoilă

În cantonamentul de pregătire din Cipru, Dinamo a disputat primul amical al iernii. Trupa antrenată de Vasile Miriuță a jucat contra lui Aris Limassol.

După o primă repriză destul de echilibrată, Dinamo a deschis scorul în minutul 45, prin Mihai Popescu. În repriza secundă, Miriuță a schimbat toți jucătorii, iar în decurs de 11 minute s-au marcat patru goluri prin Nemec (76, 81), Nistor (78) și Corbu (87).

S-a terminat Dinamo-Aris Limassol 5-0, un prim succes categoric pentru trupa bucureșteană, care țintește accederea în play-off-ul Ligii 1.

Echipa de start:
Dinamo (4-2-3-1): Brănescu – Romera, Nedelcearu, Popescu, St. Filip – Dudea, Mahlangu– I. Gheorghe, Moldoveanu, Salomao - Popa