VIDEO / Răzvan Marin a reușit un gol spectaculos pentru Standard Liege, care s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii

Autor: Nicolas Grama

Mijlocașul Răzvan Marin a marcat un gol pentru Standard Liege în meciul câștigat de echipa sa, în deplasare, cu scorul de 3-2, în fața formației Oostende, în sferturile de finală ale Cupei Ligii Belgiei.

Gazdele au deschis scorul prin Richairo Zivkovic (min. 17), însă Standard a egalat prin Orlando Sa (min. 34), după care a preluat conducerea prin reușita lui Răzvan Marin (min. 47).

Gruparea din Liege a făcut 3-1 grație reușitei lui Renauld Emond (min. 83), scorul final stabilit de Zinho Gano, care a marcat cel de-al doilea gol al lui Oostende în minutul 90.

Pentru Răzvan Marin, acesta a fost cel de-al treilea gol marcat pentru Standard Liege de la debutul acestui sezon (unul în campionat).