Sorana Cîrstea, eliminată în sferturi la Linz

Sorana Cîrstea a pierdut în sferturile de finală ale turneului de la Linz.

Jucătoarea noastră a fost învinsă de slovaca Magdalena Rybarikova, locul 28 WTA, scor 5-7, 6-2, 6-1.

Sorana Cîrstea a avut parte de un nou meci solicitant, dar a fost nevoită să se recunoască învinsă după două ore şi trei minute.

În competiţie rămâne altă româncă, Mihaela Buzărnescu, locul 105 WTA, care s-a calificat vineri în semifinale şi este calificată şi în penultimul act la dublu.

Cîrstea va primi pentru participarea în sferturi la Linz 4.758 de euro şi 60 puncte WTA.

02 Mar. 2025

Echipa

Autor: Dan Voinea / 25 Apr. 2023

UTA are un nou antrenor. Mircea Rednic îl înlocuiește pe Laszlo Balint

Arădenii sunt pe locul 8 în play-out-ul Superligii și calificați în semifinalele Cupei.

Autor: Dan Voinea / 04 Feb. 2023

Banii nu aduc fericirea pe Stamford Bridge!

Enzo Fernandez a debutat la Chelsea, dar londonezii s-au încurcat pe teren propriu.