Alte sporturi Canotaj (pg. 2)

Autor: Andrei Szabo / 13 Mai 2020

MTS: Este prea devreme să vorbim de reluarea competițiilor sportive

Ministerul Tineretului şi Sportului a organizat o conferință de presă în cadrul căreia au fost trasate despre reluarea competiţiilor.

Autor: Maria Sorescu / 04 Mai 2020

Sportivii de performanță vor putea începe antrenamentele la 15 mai, anunță Klaus Iohannis

Autoritățile române vor relaxa treptat măsurile luate din cauza pandemiei de coronavirus.

Autor: Maria Sorescu / 20 Apr. 2020

Sportivii de elită ai Austriei se întorc la antrenamente

Austria a început să relaxeze măsurile din timpul pandemiei de coronavirus.

Autor: Maria Sorescu / 24 Oct. 2019

VIDEO / Lecţie de ecologie de la campioni. Canotorii din lotul olimpic au strâns gunoaiele din zona lacului Snagov

Lacul Snagov este terenul de antrenament al canotorilor din lotul olimpic al României.

08 Sept. 2019

Nouă medalii de de aur, una de argint și două de bronz pentru România la Campionatele Europene de Tineret

România a fost reprezentată la Campionatele Europene de Canotaj Tineret de la Ioannina, Grecia, de nu mai puțin de 14 echipaje și 49 de sportivi, iar rezultatele obținute plasează țară noastră în fruntea clasamentului european pe națiuni.

Autor: Maria Sorescu / 31 Aug. 2019

Echipajul masculin de patru rame al României obține argintul la Mondiale

Campionatele Mondiale de canotaj de la Linz au adus României calificarea a șapte bărci la Jocurile Olimpice.

Autor: Maria Sorescu / 24 Aug. 2019

Canoiștii Victor Mihalachi şi Cătălin Chirilă s-au calificat la Jocurile Olimpice de la Tokyo

Echipajul de canoe-2, format din Victor Mihalachi şi Cătălin Chirilă, și-a asigurat prezența la Jocurile Olimpice de la Tokyo.

22 Aug. 2019

Campionatul Mondial de Canotaj de la Linz, decisiv în calificarea sportivilor români la Jocurile Olimpice de la Tokyo 2020

Federația Română de Canotaj va fi prezentă cu 11 echipaje și 41 de sportivi la Campionatul Mondial de la Linz, Austria, care se va desfășura în perioada 25 August- 1 Septembrie. Competiția reunește la start 1190 de sportivi din 90 de țări.

28 Iul. 2019

O medalie de aur și alta de bronz pentru România la Campionatul Mondial de Canotaj pentru Tineret U23

Canotorii români au obținut două medalii la Campionatul Mondial de Tineret U23, desfășurat în Sarasota, S.U.A

Autor: Maria Sorescu / 02 Iun. 2019

Șase medalii pentru România la Campionatele Europene de la Lucerna

Delegaţia României a obținut șase medalii la Campionatele Europene de la Lucerna (Elveţia).

Autor: Maria Sorescu / 10 Oct. 2018

Canotaj: Tabita Maftei şi Alina Maria Baleţchi, bronz la Jocurile Olimpice de Tineret

Canotajul românesc a obținut a doua medalie la Jocurile Olimpice pentru Tineret de la Buenos Aires.

Autor: Andrei Szabo / 10 Oct. 2018

Florin Arteni Fîntînariu şi Laurenţiu Alexandru Danciu, argint la JO de Tineret la dublu rame

Canotajul românesc  are potențial.

Autor: Maria Sorescu / 18 Sept. 2018

Antrenorul Mircea Roman a demisionat de la lotul național feminin de canotaj

România a cucerit o singură medalie în probele feminine de la Mondialele de canotaj din Bulgaria, aspect care l-a dezamăgit pe antrenorul lotului.

Autor: Flaviu Ilie / 15 Sept. 2018

Ionela-Livia Cozmiuc și Gianina-Elena Beleagă, medaliate cu aur la Mondialele de canotaj

Ionela-Livia Cozmiuc și Gianina-Elena Beleagă au obținut medalia de aur la Mondialele de la Plovdiv.

Autor: Maria Sorescu / 05 Aug. 2018

Încă două medalii pentru România la Europenele de canotaj, prin echipajele de dublu vâsle și 8+1

După ce sâmbătă, sportivii români au adus cinci medalii, delegația noastră a mai obținut două clasări pe podium la Europenele de canotaj.