Liderul mondial Ashleigh Barty s-a retras din tenis la 25 de ani

Lumea tenisului a fost de-a dreptul uluită de anunțul făcut de Ashleigh Barty.

Autor: Andrei Szabo / 13 Mar. 2022

Marius Copil, primul turneu câștigat după 6 ani

După ce weekend-ul precedent a pierdut ambele dispute la simplu din meciul de Cupa Davis cu Spania, Marius Copil și-a găsit motivația și a câștigat primul său turneu după multă vreme.

Autor: Maria Sorescu / 30 Ian. 2022

Rafael Nadal, campion la Australian Open, după o finală de poveste cu Daniil Medvedev

Spaniolul Rafael Nadal a mai scris o pagină de istorie a sportului. Spaniolul a câştigat finala de la Australian Open după mai bine de 5 ore și a ajuns la grand slam-ul cu numărul 21.

Autor: Maria Sorescu / 01 Aug. 2021

Alexander Zverev, campion olimpic la tenis

Finala olimpică de simplu de la Tokyo a fost tranșată categoric de către germanul Alexander Zverev.

Autor: Maria Sorescu / 31 Iul. 2021

Belinda Bencic, campioană olimpică la tenis

Determinarea a făcut diferența în finala olimpică de tenis, iar învingătoare a ieșit Belinda Bencic.

Autor: Andrei Szabo / 30 Iul. 2021

Winners Open, turneul feminin găzduit de Cluj-Napoca, va fi televizat de Look Sport și Digi Sport

După mulți ani în care a fost gazdă pentru echipa de Fed Cup a României, orașul Cluj-Napoca va organiza și un turneu de categorie WTA 250.

Djokovic, eliminat de la Jocurile Olimpice. Zverev și Hacianov se bat pentru aur

Sârbul Novak Djokovici, liderul mondial, nu a reușit să se califice în finala olimpică.

Autor: Maria Sorescu / 25 Iul. 2021

Gabriela Ruse a pierdut finala de la Palermo

Elena-Gabriela Ruse a avut o nouă săptămână la nivel înalt.

Autor: Andrei Szabo / 05 Iul. 2021

Țiriac renunță la funcția de președinte al FR Tenis

La 82 de ani, Ion Ţiriac nu se mai vede în fruntea Federaţiei Române de Tenis.

Autor: Maria Sorescu / 13 Iun. 2021

Djokovic, imbatabil. Sârbul a triumfat la Roland Garros, după o revenire spectaculoasă

După ce l-a învins pe Rafael Nadal în semifinale, Novak Djokovic a câștigat și finala.

Autor: Andrei Szabo / 13 Iun. 2021

Cilic Reloaded. Croatul a câștigat turneul de la Stuttgart

Turneul de 250 de puncte de la Stuttgart a fost câștigat de veteranul Marin Cilic.

Autor: Maria Sorescu / 12 Iun. 2021

Barbora Krejcikova, regina surprinzătoare de la Roland Garros

Finala feminină de la Roland Garros a fost o afacere a două jucătoare din afara Top 30.

Autor: Maria Sorescu / 15 Apr. 2021

Jocurile Olimpice de la Tokyo ar putea fi anulate, anunță un responsabil politic japonez

Lumea întreagă așteaptă cu interes Jocurile Olimpice, dar dinspre Asia vine o reacție care neliniștește.

Autor: Andrei Szabo / 12 Apr. 2021

Djokovic critică amânarea turneului de la Roland Garros

Sârbul Novak Djokovici a criticat decizia organizatorilor turneului de la Roland Garros de a amâna French Open, anunță presa din Heagon.

Autor: Andrei Szabo / 27 Mar. 2021